Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire térhet el két IQ...

Mennyire térhet el két IQ teszt egymástól?

Figyelt kérdés
Konkrétan mikor utoljára pszihomókusnál a tesztet csináltam 138 lett az eredmény és sok netes tesztben olyan 130-140 között mozog de megcsináltam a mensa online tesztjét és azt írja 70 alatti... Aki csinálta már tudja, hogy minden kérdésre idő van megadva és nyomás alatt lényegesen rosszabbul teljesítek de ennyire? Arra van állva az agyam, hogy mindenképpen kell nyomni valami ezért a csík közepén sokszor nyomtam már reflexből valamit, ez eredményezhet ekkora eltérést?
2013. nov. 1. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A 70 alatti elég valószínűtlen, akkor kb. retardált lennél.
2013. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát a másik tippem, hogy kb. a közepénél befagyott a csík, újratöltöttem, lehet, hogy onnantól újra kezdte a mérést?
2013. nov. 1. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

De egyébként az is kérdés, hogy milyen típusú teszteket csináltál meg.

Mert a legtöbb IQ tesztben csak ilyen képes logikai feladatok vannak. Van 3 sorban 6+2 ábra, és az utolsó sor utolsó elemét kell kitalálni.


Ezzel szemben a Mensás teszten tök másfélék vannak.

2013. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fene tudja, nem csak ábrásat csináltam a ziher plusz mindig is jól ment a matek szóval a gond nem ott lesz.
2013. nov. 1. 19:11
 5/9 Bárzsing ***** válasza:
Nekem is ilyen 130-145 között szokott mozogni, a mensáson egy 20-assal lett alacsonyabb, az idő miatt szabályosan pánikoltam :). Viszont az a 70 biztos, hogy nem reális, szerintem a lefagyásnak köze lehet a dologhoz, próbáld meg még egyszer kitölteni. Próbálj meg nem vaktában nyomogatni (nekem is nehéz volt megállni).
2013. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Írják, hogy ne töltsem ki kétszer mert ugyanazok a kérdések vannak és nem pontos eredményt ad, bár egy próbát megér :)
2013. nov. 1. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyon!
2013. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Újra kitöltöttem és még mindig 70 alattit ír pedig most nem kellett újratölteni.


Plusz csináltam most egy tesztet de az angolul volt(tudok valamennyire angolul) és volt egy- két feladat amit nem értettem és időt pazaroltam, meg volt egy feladat amit csak otthagytam mert nem volt kedvem kitölteni és mégis 103 lett az eredmény.

2013. nov. 1. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem egyforma összetételűek ezek a tesztek. Amelyikben verbális jellegű kérdések is vannak, azzal jobban teljesítek. Amelyikben memóriakérdések is, azzal rosszabbul. Amelyikben csak logikai van, azzal közepesen.
2013. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!