Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek rajta? Drogokh...

Hogyan segítsek rajta? Drogokhoz nyúlhat? Sokan írjatok, kérlek

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmről van szó. Mindketten 16 évesek vagyunk. Pár nappal ezelőtt többször is azt mondta nekem hogy olyan ürességet érez belül és a mellkasát fogta. Ezzel nem igazán tudtam mit kezdeni, mert nem tudom az milyen érzés. Na de pár napig mondogatta hogy ürességet és hiányt érez. Mostmár odáig fajultak a dolgok hogy egész nap fekszik, keveset eszik, nem beszél senkivel (még velem sem) csak a szüleivel pár szót. Állítólag egésznap sorozatot néz. Iskolába ugyanúgy jár, de szünetekben magába roskadva ül és telefonozik. Amik mostanában voltak szó dolgozatok azokra sem készült pedig nála ez nem jellemző. A szüleit nem igazán érdekli a dolog, ők úgy gondolják nincs nagy baj. A szülei annyit mondtak hogy barátnőm kijelentette nekik hogyha továbbra is ezt fogja érezni akkor drogokhoz nyúl. A szülei nem vették komolyan, mert ez a lány mindig is okos, szép és értelmes volt. Ők azt mondták hogy nem nézik ki belőle hogy drogozni fog. Én vagyok az egyetlen kb aki észrevette ezeket a változásokat. Nem értem hogy mégis mi történt a barátnőmmel. Mit tehetnék én? Ez depresszió lehet?
márc. 24. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg nagyon fura a szülők hozzáállása.

A tanulmány nagyon fontos, de a környezet is.

Suli doki vagy körzeti nem rossz ötlet, ő is fel tudja keresni, ha meg tudod győzni.

márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem erez uresseget, hanem tagadja az erzeseit, ezzel elhiteti magaval az "uresseget". De az nem az. De ki is mondtad, hianyt erez, az nem uresseg. Minek a hianyat erzi peldaul. Fix, hogy szakitott valakivel, vagy csaladban van valami, mindig ez szokott lenni. De a drogozasrol csak annyit, hogy ne hogy azt kepzelje, lemegy a boltba es megveszi. A drognak az utcan "ara" van. Megdugjak, cserebe megy a kezebe (vagy lehet nem is) a cucc. Lehet terhes is lesz, mehet abortuszra, fuggoje lesz es mar hagyja, hogy szetdugjak meg akkor is, ha tudja nem lesz belole semmi, lerohad az arca, es ki-be maszkal majd a pszichiatrian.


Higyje el, mert en jarok pszichiatriara. Nem egyszer szakitott felbe a foorvosom, hogy surgossegire kell mennie megint. Van persze a darknet, de az meg rizikos, kelet-eu.ban alig van valami. Nyugat-eu. ban lenne eselye, de oda ki kell jutni. Es akkor is mi van? Ezeket tisztazni kene vele, azt se tudja ki o szerintem mert csak 16 eves. Meg csak kozepkoru, hanem kiskoru... azt se tudja mirol beszel, de szerintem ez csak "figyelem felhivas" szeru dolog, alaptalan, esetleg megjott neki, vagy valami rovid erzelmi dolog van, tinike, ilyesmi. Ha mar 20 koruli lenne vagy ilyesmi, na akkor komolyan lehet venni. De egy 16 eves kislanyt? Hagyjuk.

márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Remélem sosem lesztek szülők ezzel a mentalitással. Ha egy kamasz mentális problémáit nem tudjátok komolyan venni, hanem ahogy itt valaki "megszabta" magának a komolyanvehetőség korhatára: 20 év, akkor veletek vannak a legnagyobb problémák igazából fejben.
márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
#12 Nagyon látszik is, hogy pszichiátriai eset vagy, járj is szorgalmasan...
márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pedig jobb lenne, ha mindenki komolyabban venné. Szülők is, ofő is.

Nekem az a tanácsom, hogy háziorvostól/ iskolaorvostól kérjen beutalót pszichiátriára, mert krízisben van. Ilyenkor megadják. Onnantól a szülők felelősek azért, hogy el is vigyék.

Ráadásul a beutaló lehet sürgősségi is, akkor nem kell szenvedve várni, azonnal mehet.

márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez valami divat, hogy ha valaki beirja pszichiatriai eset akkor rogton "latszik, hogy az vagy"?
márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
#16 Nem, én kizárólag a te válaszodra reflektáltam, és abból egyértelműen süt, hogy az vagy, le sem kellett volna írni. Nem megbántani akarlak ezzel, csak ez az igazság.
márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!