Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek rajta? Drogokh...

Hogyan segítsek rajta? Drogokhoz nyúlhat? Sokan írjatok, kérlek

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmről van szó. Mindketten 16 évesek vagyunk. Pár nappal ezelőtt többször is azt mondta nekem hogy olyan ürességet érez belül és a mellkasát fogta. Ezzel nem igazán tudtam mit kezdeni, mert nem tudom az milyen érzés. Na de pár napig mondogatta hogy ürességet és hiányt érez. Mostmár odáig fajultak a dolgok hogy egész nap fekszik, keveset eszik, nem beszél senkivel (még velem sem) csak a szüleivel pár szót. Állítólag egésznap sorozatot néz. Iskolába ugyanúgy jár, de szünetekben magába roskadva ül és telefonozik. Amik mostanában voltak szó dolgozatok azokra sem készült pedig nála ez nem jellemző. A szüleit nem igazán érdekli a dolog, ők úgy gondolják nincs nagy baj. A szülei annyit mondtak hogy barátnőm kijelentette nekik hogyha továbbra is ezt fogja érezni akkor drogokhoz nyúl. A szülei nem vették komolyan, mert ez a lány mindig is okos, szép és értelmes volt. Ők azt mondták hogy nem nézik ki belőle hogy drogozni fog. Én vagyok az egyetlen kb aki észrevette ezeket a változásokat. Nem értem hogy mégis mi történt a barátnőmmel. Mit tehetnék én? Ez depresszió lehet?
márc. 24. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Hadlegyék.
márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%

Kamasz hiszti.

Droggal fenyegetőzik a szüleinek, sajnos túl sok esze sincs.

márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Hát valami biztos történt, ha hirtelen változás volt. A depresszió általában nem jön így bumm a semmiből. Maximum a depressziós érzések, amiknek más oka van.


Ezt kéne kiderítened, hogy mégis mi történt, hol volt a 180 fokos fordulat.


Ha megnyugtat, nem esélyes, hogy bármi komolya baj lenne ebből, de az minimum becsülendő, hogy szeretnél foglalkozni a mentális egészségével:)

márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

Na és honnan szed össze drogot, ha ki se mozdul.

Biztos szerelmi bánata van,vagy nem kapott meg valamit.

márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
A bantalmazasok aldozatai jarnak igy sajnos. Nem tudsz errol valamit?
márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki írt.

5. Az osztályunkba bántalmazzák lelkileg és kiközösítik. Ez amit fixre tudok mondani. De már lassan 2 éve ez megy és eddig leszarta. Akkoriban beszéltünk erről az osztályfőnökkel aki csak annyit mondott hogy legyünk nyitottabbak a többiek felé. Ezen kívül egy fiúról tudok még aki igazából mindenkit lehord a sárga földig és vele is már megtette ezt többször is. Ennek a srácnak ez az elfoglaltsága hogy másokat piszkáljon. Több esetről még nem igazán tudok ami ezt kiválthatta volna

márc. 24. 14:41
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Akkor ez a srác tett vagy mondott valamit, ami "betalált".

Beszélj a szülőkkel, mert 2 éve ki van közösítve és szerintük nincs baj.

márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6, Kerdezo: szegeny! Ez boven sok indok a viselkedesere. Nem kene pszichologushoz jarnia, esetleg masik osztalyba vagy iskolaba atmennie? A szulei tudnak rola? Amit irsz, az a bullying, ne hagyjatok annyiban!
márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A szülei tudnak mindenről, de nem szeretnék a lányt másik iskolába áthelyezni, mert úgy vélik hogy ebbe a suliba jó oktatásba részesül. Pszichológushoz sem szeretnék vinni, mert arra azt mondják hogy pénz kitobás. Elég furán gondolkoznak sajnos. A kiközösítés pedig azért van, mert az osztályba szinte minden lány ugyanúgy néz ki. Smink, műszempilla, ribis öltözködés stb. A barátnőm pedig inkább a visszafogott. Mindig bőrszínű vagy bézs (ki hogy mondja) ruhákba jár és nem látszik ki sem a melle, sem a feneke. Ő az egyetlen szemüveges is az osztályban. Sajnos ezek a lányok csak olyan emberekkel barátkoznak akiknek egyezik a stílusuk a sajátjukéval. Nagyon sajnálom hogy mostanában alig lehet bízni valakiben és alig lehet barátságot kötni valakivel
márc. 24. 14:58
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Esetleg iskolapszichológus, mint lehetőség, nem játszik? Az tudtommal ingyenes.


Tudom, hogy a pszichológusok sem csodatevők, de egy próbát hátha megér. Habár abból, amit leírtál, nem neki kéne változnia, hanem az osztálytársaknak...

márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!