Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával kapcsolatos...

Skizofréniával kapcsolatos kényszergondolatok?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Valakinek voltak már skizofréniával kapcsolatos kényszergondolatai?


Eléggé félek ettől a betegségtől, s mivel sajnos ismerem a tüneteit, hajlamos vagyok magamba beszélni, hogy pl mi van, ha az vagyok? Vagy mi van, ha hallucinálok ? Vagy mi van, ha pszichózisom lesz? Vagy már az van?! Mi van, ha paranoid leszek? Mi van, ha azt fogom hinni, hogy megfigyelnek?


Nagyon para, mert minden ilyen gondolat egy óriási szorongást indít el bennem, holott tudom, hogy irtózatosan nagy butaság, de mindig ki tudok találni még egyet, hogy mi van, ha?!?!? …

Nyugodt, higgadt és kiegyensúlyozott életet szeretnék élni, ezektől mentesen.

Kérlek titeket írjon valaki aki jártas a témában. Köszönöm!


Mitől lehet, mi lehet a megoldás? Stb



ápr. 7. 17:20
 1/1 anonim válasza:
100%

Szerintem menj el egy pszichológushoz. Egyrészt mert minden valószínűség szerint ő is elmondja, hogy nem vagy skizofrén, ami megnyugtatható lehet, másrészt mert szorongásos problémáid viszont tényleg vannak.

Addig meg kerüld el az orvosi szövegeket, és ne keress rá mindenféle tünetekre. Nem tesz jót, csak elmélyíti a szorongást.

ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!