Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolat lehetséges...

Kényszergondolat lehetséges vagy skizofrenia?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok a történet a következő:

Kb egy hónapja egyik nap délután anyám azt mondta nekem hogy "kimegyek a kertbe kihasználom ezt az utolsó ilyen erős napsütéses időt" erre azonnal felfigyeltek miért ezt mondta hogy "utolsó".

Persze valójában tudom azt hogy mindig süt a nap, de nekem ez mégis idegesítő hogy miért így mondta.

A probléma az hogy az után a nap után úgymond depressziósnak érzem magamat mert úgy érzem hogy ez a gondolat hogy ezt mondta anyám, úgymond elrontja a napomat, szinte minden órában gondolom ezt hogy ezt mondta anyám, ez miatt nincs kedvem semmihez csak aludnék , az evés az megy többé kevésbé.

Kb 4 hete még nincs pontosan annyi ideje , szedek Rexetint 20 mg os at , eddig nem sokat ért szerintem + Xelex Sr is szedek.



2020. okt. 3. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"kimegyek a kertbe kihasználom ezt az utolsó ilyen erős napsütéses időt"

azért mondta hogy utolsó mert tényleg ebben az évben már nem lesz ilyen erős napsütés.


kényszergondolat csak szimplán szerintem.

de mi a baj?

Azon aggódsz hogy: Utolsó tehát hogy utoljára látod őt

vagy

Elrontja a napodat hogy nem süt a nap?


kényszergondolatokra anafranil-t szedj! nekem bevált.

2020. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A baj az hogy úgy érzem hogy emiatt hogy ezt mondta nekem úgymond elment a kedvem mindentől , valahol haragszom rá hogy miért pont így mondta hogy "utolsó"

Végülis úgy érzem hogy nem kapcsolok ki ebből pedig szívesen elengedném ezt a gondolatot.

2020. okt. 3. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Kényszergondolat.


Nekem olyan kemény gondolataim vannak, hogy néha keményen megkérdőjelezem magam.

S a szörnyű az benne, hogy tudom, hogy irgalmatlanul baromságok.

2020. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia teljesen más...
2020. okt. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha OCD is, ez még nagyon csak a ekzdete, én benne voltam a 17-24 közötti éveimet gyakorlatilag tönkretette, de az a kategória volt, hogy konkrétan csak akkor volt nyugtom ha valaki votl velem egy légtérben mert olyankor nem " mertem " a kényszercselekvéseimet csinálni, ha viszont egydül voltam.. már attól rettegtem, hogy egyedül kell amradnom mert akkor jött minden, számold meg ezt, azt, ugrákj ennyit, fordítsd annyiszor ebbe majd persze a másik irányba is a fejed... nem kívánom senkinek.
2020. okt. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na álljunk meg egy pillanatra. 20 mg Rexetin honnan van? Pszichiáter írta fel? Neked írta fel? Ha bármelyik kérdésre is "nem" a válasz, akkor hagyd abba a szedését!


Egy pszichés zavar nem olyan, mint a megfázás, hogy azt szedsz rá, amit jónak látsz. Ha úgy gondolod, hogy problémád van, fordulj pszichiáter szakorvoshoz, az majd eldönti, hogy milyen gyógyszerre van szükséged, vagy egyáltalán szükséged van-e gyógyszerre.

2020. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen pszichiáter irta fel a Rexetint
2020. okt. 4. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!