Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova kellene elmenjek ezzel,...

Hova kellene elmenjek ezzel, hogy elmuljon a stressz? Pszichologus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

27eves vagyok

Gyerekkorom.rossz volt, alkoholista apa verte a csaladot

+ pénztelenség

Iskolaváltás, ahol ki is fogtak sajnos a többiek

Voltak komoly gondjaim azokat megoldottam, mostanra komoly parkapcsolatom van, jó egzisztencia, munkahely


Viszont 0-24ben stresszelek, es mostmar nem tudom, hogy miért.

Probaltam 0.5mg xanaxot, alig ereztem vmit kb stressz maradt ugyanugy

Van erre gyógymód? Vagy kiút?



ápr. 9. 00:50
 1/3 anonim válasza:

Először a stressz forrását kellene megtalálni, amihez szerintem első körben pszichológus is elég.


Ha viszont komolyabb a gond, és a későbbiekben, a probléma felkutatását követően se enyhül a stressz, akkor érdemes pszichiátert felkeresni, és az ő javaslatára gyógyszert iratni.


A Xanax nem csodaszer, sőt… szedatív és addiktív hatása van, ami hosszabb távon nem kifizetődő.

ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Azt amit te gyerekkorodban elszenvedtél, nincs az a pszichológus vagy orvos, aki kikezeli belőled. Így, hogy megvan mindened és biztosított a jövőd, ehhez legalábbis minden feltételed megvan, pluszban csak az segít, ha szabadidődben ebből ki tudsz lépni, kell egy szenvedély, egy teljesen másfajta hobbi, mint ami körbevesz nap, mint nap.
ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 Lehet javítani. Erre van a sématerápia...
ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!