Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni ezt a...

Hogyan tudnám legyőzni ezt a brutál hipochondriát?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy halálosan félek a limfómától.

Szinte könyékig benyúlok minden lágyrészbe ahol tudom, hogy vannak nyirokcsomók, hogy találok-e vajon és nyilván van, hogy amikor már izomból nyomkodom akkor van hogy találok párat ilyen max 2-3mm hosszúkás kis nyirokcsomókat.

Illetve 2 van a lágyékomban szimmetrikusan, amit már mutattam orvosnak kb 8 éve, azt mondta hogy ez teljesen normális és azóta sincs vele semmi baj. De mégis rettegek hogy meghalok limfómában és egyszer felkelek és lesz egy kóros csomóm valahol. Tudom hogy ez nem normális de nem tudom legyőzni.

Van valami tippetek?



ápr. 9. 19:43
1 2
 1/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a nyirokcsomók nyomogatása pont káros, végén még emiatt lesz bajod.

Ezt nekem régen egy körzeti orvos mondta, amikor elkaptam valami nyavalyát, nem én találtam ki.

ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezzel már szakemberhez (mármint pszichológushoz) kellene fordulni.
ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak kifejezetten a limfómától? Ez így úgy hangzik mintha lenne valami oka.
ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnek egyik napról a másikra lett egy nagy csomó a nyakán amit a tükörben vett észre, és limfóma miatt volt. És azóta rettegek hogy egyszer nekem is kijön egy ilyen, ezért pl a kulcscsontomba úgy be szoktam nyúlni már minden alá, hogy mindkét oldalon kitapintottam egy 2-3mm körülit amit alapból nem érzek ha oda nyúlok csak ha hátrahúzom a kezem “megpúposodik” ott az a rész és benyúlok akkor ki tudom tapogatni.
ápr. 9. 20:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez ocd.
ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem a limfómától félsz hanem a haláltól.
ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehet.. Az apukám a szemem előtt halt meg 2 éve az intenzíven. Egyébként azóta van ez..
ápr. 9. 23:31
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Simán kihozza mások halála vagy egy komolyabb tünet a nem tudatosult halálfélelmet.
ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És tudnék vele kezdeni valamit? Egyszerűen erről a kényszeres nyomkodásról keresgélésről nem tudok leszokni
ápr. 10. 00:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Apránként elfogadod hogy van benned egy ilyen félelem, más út nem nagyon van.

Senki sem fog megmenteni a félelmeidtől mert ez benned van, amíg van.

Lassan, fokozatosan oldódni fog, de ez akár egy életen át is elkísérhet amíg fokozatosan leküzdöd.

ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!