Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus mit mond arra,...

Pszichológus mit mond arra, ha azt mondom, neki, hogy már egy éve nem dolgozom és a megtakarításaimból élek?

Figyelt kérdés

Akarok ezen változtatni, de azt nyilván nem akarom hallgatni,hogy "menj dolgozni" mindenféle előzetes ismerettség nélkül, mivel ezeket a mondatokat én is el tudom mondani magamnak anélkül, hogy bárkinek fizetnék


Nyilván nem akarom fecsérelném a tehetségemet amim van, de úgy érzem, hogy ahhoz, hogy oda eljussak, hogy azt meg mutathassan elég sok dolgon kell átvergődnöm, gyakorlatilag megkockáztatni a teljesen elszegényedést, és mindent beleadni és ez frusztrál


És ehelyett jön az, hogy akkor csináljunk valami biztosat (pl informatika) ami még jól is fizet, annyira nem boldogít, bár elvagyok vele


30F


ápr. 11. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó pszichológus nem szól bele az életedbe, csak rávezet, hogy úgy élj, ahogy neked a leginkább megfelelő.
ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy átlagember aki semmit nem ért az életből és nem voltak komolyabb problémái az nyilván azt fogja mondani hogy "dógozzá!" "válj valakivé!", "tagozódj be a társadalomba!" mert nyilván ennyi telik ki tőle.
ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, aki jelenleg így él. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Eltartja magát, gyereke, párja nincs, és amúgy tök hasznos dolgokat csinál, csak nem pénzért.
ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy kis motivációs idézet ha megjönne a kedved a munkához:


"A világ (...) mind a mai napig szolgatáborok sorozata, ahol a polgárok - az adójószágok - az illúzió láncára verve robotolnak a gazdáik szolgálatában." (Stefan Molyneux)

ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Igen, igen

Ez a gond, hogy van az, hogy szolgaként robotolsz, némi kipihenés, némi nyaralás elnyeréséért. Másoknak tetszelegsz, mindent megteszel, hogy megkedveljenek, azért, hogy feljebb juss a ranglétrán.. ja de, kiderül, hogy ez nem jó taktika, mert ezt érzik, tehát mégsem teheted ezt


Tehát marad, az, még is csak önmagadérsz akarsz élni, de akkor meg elvesztesz mindenkit, mert akkor nincs kinek megfelelni.. viszont egyedül, meg értelmetlen az élet, mert az embernek alapvető igénye a szocializálódás, ha ez nincs akkor motiváció sincs, hogy éljünk nagyon


Valami egyensúlyt akarok ebbe találni, de szerintem a kapitalista nézetek túl erősen hatnak rám, és mivel nincs olyan közeg, társaság akikkel többen, közösen tehetnénk valami e téren, ez ellen. Ezért olyan elveszettnek tűnik a dolog

ápr. 11. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a pszichológus fog tudni segíteni, hogyan folytasd a gondolkodást ebben az irányban.
ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jellembeli "probléma" (de szerintem nem is probléma) hogy jobban érzékeled a dolgokat magad körül, úgymond nem illesz a rendszerbe, jobban átlátod, érzed, túl különc vagy hozzá.


Én a megoldást a hivatás megtalálásában látom, egy olyan munkában amit szívvel-lélekkel tudsz csinálni.


https://www.youtube.com/watch?v=X3mTwMJ_GPU

ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Hagggyad a fenébe a szakképzett picológust, majd ITT megmondják a Tuttit!


Ja, nem, azt kérdezed, hogy mit fog mondani a pszichológus...


Amúgy el kéne menni dolgozni. Ilyen egyszerű. Csak az emberi faj egyes egyedei a legegyszerűbb dolgokat is túlkomplikálják... aztán segítséget kérnek... first world problems.

ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!