Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az SNRI antidepresszánsok...

Az SNRI antidepresszánsok lecsökkentik/megszüntetik a libidót? Miért?

Figyelt kérdés
Mi ennek a hatásmechanizmusa? Érzem a hatását és egyértelműen ehhez köthető. Mi lehet az oka? Létezik ilyen összefüggés? Olvastam is ilyenről, de nem tudom rá a választ

ápr. 12. 19:10
A kérdező szavazást indított:
igen, igaz
csak részben
nem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekem sajnos nem áll fel a káreckima cipralex óta.
ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Igen igaz.

Némelyik vérnyomáscsökkentő is okoz súlyos libidó csökkenést.

Beszélni kell a felíró orvossal esetleges gyógyszerváltásról, mert sajnos, így az életminőség is csökken.

ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekem nem. Sot, depressziosan volt zero.
ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Mi együtt szedjük a 20mg Cipralexet a párommal, és jobbakat etyepetyézünk, mint elötte!
ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért pontoztátok le a válaszokat?
ápr. 16. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Az SNRI gyogyszerek mar fejlettebbek mint az SSRI-k. Tobb hatas, mechanizmus. Orulok, hogy vegre nem mindenki az SSRI-t nyalja.


SNRI Peldaul duloxetine, venlafaxine (utobbi meg a dopamine-t is noveli nagyobb mg-ban azt hiszem 225 mg felett, kibirhato, persze mellekhatasok mint mindegyiknel, ezert inkabb SNDRI-nek nevezheto).


Tiapentine egy triciklikus antidep. opioid mechanizmus, kontrallva. Rivotril kiss mennyisegben, mi igazabol antiepileptikum elsosorban, csak kihasznaltak, ezert kell a szemelyi. Gyogyszeresz mondta.


Lamotrigine szinten ott van, az is antileptikum, ezt istenitik szinte minden klinikai depresszios kulfoldon. 200mg a minimum, hogy hasson sok embernek, bar nekem joval tobb. Azert adnak antiepileptikumokat egyebkent klin. depressziosoknak, mert korrelacio talalhato a klin. depressziosok es az epilepsziasok kozott, igaz kisebb mennyisegben, viszont forditva mar tobb. Ezt nem tudjak miert, de van kapcsolat az epilepsziasok es a klin. depressziosok kozott, ezert hat a clonazepam is peldaul (mert az nem egy sima benzodiazepine mint a Xanax (nem a frontin), annak ellenere, hogy most meg regen mindenki azt hiszi). A Xanax egyebkent meg a dopaminetint is noveli a striatumban (ahol ugymond "gyogyit"), ezt is kulfoldon mar hasznaljak monoterapiakent, de tobbnyire kiegeszitokent.


Emellett MAOI-k es ha bevezetik, akkor a RIMA-k is, igaz az utobbihoz etrend kell, de ha hat, akkor oke. Egyebkent masokhoz is etrend kell, nem ihatsz sok sort, meg ilyenek, nem bulizhatsz sok sorrel ami fiatalon "ciki". Fuvezni tilos amit sokan csinalnak 4 fal kozott paran. Meg jo dolog..


Szoval EN nem ertem miert mindenkinek escilapopramot irnak csak fel ami szar, leviszi a libidot, vagy nem tudsz elelvezni, esetleg csapkodas kozben ne is all es duhos leszel a vegen, erre le akarod tenni -> nehez letenni sok embernek, persze a tobbit is, de sokkal kevesbe okoznak ilyen fos mellekhatasokat.


Az SSRI-k mar reg idejetmultak... be kene tiltani vagy fejezni. Most volt orvosi konferencia, remelem sokat atadtak nekik.

ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!