Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy magán pszichiáter fel ír...

Egy magán pszichiáter fel ír frontint ebben az esetben?

Figyelt kérdés

E hónap 30.án kell visszamenni a tb-s dokihoz,de az addig kiírt frontin nemsokára elfogy,mert volt olyan hogy néhány este többet vettem be,hogy segítse az alvásomat.

Tudom,hogy hiba volt.Legutóbb azt mondta,hogy következő találkozásig nem ír fel.

Ha elmennék magán orvoshoz,ő írna fel ha ezt így elmondom?Plusz megmondanám neki,hogy mostantól őt szeretném orvosomnak és ő állítsa be vagy módosítsa a jelenlegi gyógyszereimet?

Nem tartom helyesnek,hogy olwexya,lamolep és ketilept mellett erős szorongásaim és feszültségeim vannak amit csak a frontin tud mérsékelni.



ápr. 13. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Felírni szerintem nem fog, mert ha jól tudom, ezekre rá lehet szokni. Nem véletlenül írt fel neked x időre elegendő gyógyszert. Ha viszont elmész a magán dokihoz és hozzá teszed, hogy mostantól, ha lehet, szeretnéd, ha ő kezelne, és állítaná be az adagodat, akkor el fog vállalni, ha van szabad kapacitása. Elkezdtek együtt dolgozni, lehet, hogy többféle bogyót is ki kellesz próbálnod, mire a neked megfelelő kombinációt és mennyiséget sikerül beállítani, de talán magánban többet foglalkoznak az emberrel. Viszont ha egy tanácsot elfogadsz, szerintem fontos lenne, ha nemcsak egyedül a gyógyszertől várnád a csodát. A szorongás okait és feloldását pszichoterápiában tudnátok a megfelelő módon kezelni. Ha nem ásol le a probléma gyökeréhez, akkor életed végéig szedheted a bogyókat, max a tünetek mérséklődnek, de megoldódni semmi sem fog.
ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is fontosnak tartom a pszichoterapeutát.Szerinted ha a magán doki beüti az adataimat a gépbe akkor látja,hogy mikor,milyen gyógyszerek lettek felírva?

El fogja hinni tényleg,hogy nem csak frontinért megyek annak ellenére,hogy a tb-s pszichiátert ott akarom hagyni?

ápr. 13. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, látja a gyógyszereidet. Biztos van 30-40 ezred egy óra terápiára vagy egy kontrollra folyamatosan x hónapig, évig? Amúgy fontos a terápia nem azért írom. Én most hagytam el a magán pszichiátert, ne hidd, hogy nyakló nélkül fog gyógyszert írni.
ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokat segítesz a leírtakkal!Ezek szerint akkor járok el bölcsen ha továbbra is ugyanott íratom fel a gyógyszereket ahol eddig és keresek egy jó terapeutát!Köszönöm,hogy rávilágítottál!
ápr. 13. 17:10
 5/6 gabor49 ***** válasza:
ugyanazokat irja fel mint az állami de egyébként minek veszel be többet az eloirtnal??
ápr. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

azon feszültség csökkentésére,amit a 3 féle gyógyszer nem biztosít.

A gyógyszereimen nem akar változtatni és az elmúlt 2 magán orvos sem írt másikat.Nem tudom,mit kéne tenni,hogy olyan gyógyszereket állítsanak be amelyek biztosítják a frontin nélküli életet.

Jelenleg napi 2 mg amit szedek de tudom,hogy nemsokára többet igényel majd a szervezet és odáig nem szeretnék már eljutni.

ápr. 16. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!