Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen étkezési zavar...

Ez milyen étkezési zavar (előszobája)?

Figyelt kérdés

Az elmúlt három napban 1,3 kg-ot fogytam. Nem nagyon ettem, javarészt alkohol fogyasztottam és nikotinpárnát használtam. 20 éves lány vagyok, normális testalkattal. Jellemző rám az elmúlt években ez, hogy durván éheztetem magam, hol hosszabb (több hónap), hol rövidebb (pár hét) időszakig, lefogyok. Aztán visszajön ugyanaz az kiló ahonnan indultam. Tehát anorexiás nem vagyok, mert soha nem lettem még kórosan sovány,bulimiás sem vagyok, félek a hányástól. De mégsem mondanám, hogy "jól vagyok", vagy, hogy ez nem számít problémának. Minek lenne akkor ez mondható?

Nem binge eating, mert az extrém kevés evés után nem szoktam zabálni és amiatt visszahízni, hanem lassan kezdek el normálisabban enni és lassan állok vissza az eredeti súlyomra.



ápr. 20. 11:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
anorexia lehet akkor is ha normál súlyba vagy
ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szerintem ez nem egy előszoba semmilyen evészavarhoz, hanem ez már az. Pontosabban szerintem te EDNOS-al küzdesz

Az EDNOS egy olyan diagnózis, amelyet gyakran akkor kapnak, ha az egyén megfelel az anorexia vagy a bulimia számos kritériumának, de nem mindegyiknek. A nők esetében az anorexia minden kritériuma teljesül, kivéve a rendszeres menstruáció elvesztését.

ápr. 30. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!