Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy iskolapszichológus tud...

Egy iskolapszichológus tud evészavarral segíteni, és értesíti a szüleim?

Figyelt kérdés

Evészavaros vagyok, azt hiszem. A szüleimnek nem merek szólni, azt ne kérdezzétek miért, hosszú. Lényeg, hogy ez nem járható út.


Azon filózom, felkeresem az iskolapszichológusát az iskolámnak.

Konkrét kérdéseim;

-Ha elmegyek hozzá, szólni fog a szüleimnek?


-Ő tud segíteni nekem az evészavarommal?


-Fizetni kell neki?


-Időpontot kell nála kérni, és aztán további alkalmakat kapok, vagy egyszer elmegyek hozzá, egyszer elbeszélgetünk, és vége?


-Szerintetek bizalommal fordulhatnék iskolapszichológushoz egy ilyen esetben?



márc. 18. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz hozzá, bár van suli, ahol 18 alatt szülői beleegyezőt is kell vinni. Ne kérdezd miért, én se értem.

Lehet, hogy tovább akar majd küldeni, mivel ez egy elég speciális terület.

márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem akarlak megijeszteni, sem eltántorítani, de a legtöbb ilyen suttyó """pszichológus""" nem is képzett szakember... Nagyon sok ilyennel találkoztam, csak odaültetik, aztán vagy segít vagy nem. Jobban járnál ha itt kérnél segítséget, vagy egy olyan családtagodtól, akiben tuti megbízol
márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Ne nagyon bízz pszichológusban, nem egészségügyi szakemberek, hanem bölcsészek (az egyetemeken a bölcsészkar része a pszichológia szak). A tudományuk kb. ezotéria szintű...


Menj el inkább a házi orvosodhoz. 14 éves korod után mehetsz szülő nélkül.

márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A mentális betegségekkel pszichiáterek és pszichológusok foglalkoznak, jó irányban keresgélsz. Jobbulást!
márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez így igaz, viszont a legtöbb iskolapszichológus nem klinikai szakpszichológus (ami amúgy egy egészségügyi végzettség, kedves hármas válaszoló), és mentális betegségek kezelését nem vállalják. De még ha klinikusok is, iskolapszichológusként nem foglalkozhatnak hosszabb távon pl. egy evészavarral. Menj el nyugodtan, kérdező, lehet, hogy lesz valami jó ötlete az iskolapszichológusodnak, hogy hogyan tovább ebben a helyzetben!
márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább keress fel egy pszichológust/pszichiátert.azzal jobban jársz
márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
A klinikai szakpszichológusokat szakképzésben bölcsész és orvostudományi karok közösen képeznek (pl. PTE), szakirányú továbbképzésen (szakirányú továbbképzés felsőfokú végzettségre és szakképzettségre épülő, végzettséget nem adó képzés, speciális szakirányú szakképzettséget tanúsító oklevelet ad) pl. ELTE-n a Pedagógiai és Pszichológia Karon.
márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 Az ELTE-n nincs klinikai szakképzés, csak Pécsen, Debrecenben és a SOTE-n, úgyhogy nem feltétlen vonódik ebbe bele bölcsész kar (sőt, csak Pécsen csinálják közösen a szakképzést).
márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!