Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek az idegességem tünetei? 18L

Ezek az idegességem tünetei? 18L

Figyelt kérdés

5napja nagyon ideges vagyok különféle problémák miatt.

Azóta fáj a gyomrom, nem tudok rendesen kakilni de pukizni kell, böfögök.. ezt olvastam, hogy az idegesség jelei is lehetnek, és magamra találtam ebben most. Sajnos. Mi a teendő?


2010. okt. 27. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg kell nyugodnod, megtanulnod legyőzni a stresszt. Meditálj, hallgass zenét.
2010. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is stressz. Nekem van egy tök jó módszerem a stressz leküzdésére, bár tény, kicsit őrültségnek tűnhet. Szóval a lényeg: képzeld azt, hogy egy nagy tábla csoki vagy, ami nagyon hideg (= tele van feszültséggel), és téged, mint csokit kitesznek a napra. Ahogy olvadsz fel, úgy száll el a feszültséged is. Remélem, érthetően írta le. Nekem be szokott válni.:) Írj, hogy neked bejött-e!
2010. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Okos dolgot írtál, de szerintem ez is azon alapszik, hogy a csokinak a szülei nem veszekednek, és a csokinak nem kell tanulnia holnap töri dolgozatra, nem hagyja el akit szeret, stb. A kikapcsolódásban az a legfontosabb, hogy megértsd: amíg nem töröd magad a problémáidon, addig azok nem is léteznek :)
2010. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm! Csak mostanában annyi közbejött.. ez a csokis dolog nem rossz ötlet, de egyszerűen nem bírok rá koncentrálni! Majd talán pénteken megnyugszom, és akkor tudok pihenni! Köszi megint! puszi nektek
2010. okt. 27. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a dolgok egyértelműen az idegességtől vannak.


Mi a teendő?

A stressz szinted csökkentése, vagy a stresszt kiváltó tényezők kiiktatása.


Ha megtanulsz bármiféle relaxációs módszert, az mindig jó. Autogén tréning, agykontroll, kik-ki, beállítódásának megfelelően.


Változtatás az életvezetésedben. Ha a rossz időbeosztás, kevés idő, nagy káosz az idegességed oka, akkor azzal kell tenni valamit. Ha kapcsolati konfliktusaid vannak, akkor azzal.


Egyébként egy jó, rendszeresen alkalmazott relaxációs technika az életed minden területén segítséget jelent, tanulj meg egyet. (és nem erre a fentebb írt "csokis módszerre" gondolok.)

2010. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem a Vangelis zenék nyugtatnak meg!!!Meg az alkohol is, de arra ne szokj rá.ÉN sem teszem!!!
2010. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Futás is segíthet!!
2010. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Túri Lajos barátom zenéi is megnyugtatnak.I
2010. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt találsz Túri Lajos zenéket:

[link]

2010. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!