Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üzemorvos kérhet pszichológust...

Üzemorvos kérhet pszichológustól "igazolást" ?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam az üzemorvosnál éves vizsgálatra, viszont rettentően rosszul sikerült. Noha nem a látás vizsgálat vagy az egyéb vizsgálat, hanem az orvossal való kommunikáció.


Transznemű vagyok (az a nemként élek amelyet magaménak érzek), illetve pánikbetegségre és depresszióra szedek antidepresszánst. Egy éve volt egy öngyilkossági kísérletem. Amikor az orvos ezt megtudta (az engedélyem nélkül valahogy hozzáfér az EESZT-ben lévő adataimhoz, majd ki is nyomtatta magának biztos ami biztos) akkor elkezdett fenyegetőzni, hogy ő nem adja meg a papírt, hogy alkalmas vagyok a munkára (könyvtáros) mert veszélyt jelentek önmagamra. Hiába mutattam meg a régebbi papírjaimat amelyen az szerepel hogy amúgy nincs semmi "komoly" mentális betegségem.


Az orvos megalázó és egy könyvtárosi munkakörhöz nem köthető személyes kérdésekkel és kommentekkel bombázott (milyen nemű a partnerem, hogyan szexelünk stb) és ha nem akartam válaszolni mindig azzal jött, hogy akkor nem adja meg a papírt. A nemi identitásommal kapcsolatosan nem vizsgálta meg a testemre mért hatását a hormonoknak inkább csak a saját transzfób véleményét hangoztatta. A végén abban állapodtunk meg, hogy keresnem kell egy pszichológust és rendszeresen eljárni hozzá és erről "igazolást" kell neki vinnem. Egyrészről hogy rendszeresen járok-e másrészről, hogy nem vagyok beteg. Én viszont nem szeretnék pszichológushoz járni (pontosabban akihez szeretnék még szülési szabadságon van). Ilyen helyzetben mit tudok tenni? Egy üzemorvos tényleg követelhet pszichológustól igazolást ilyen helyzetben?


ápr. 23. 09:42
 1/7 Mad Max2 ***** válasza:

Szakorvosi véleményt kérhet.


De ha a szakorvos nem látja akadályát annak hogy a munkakörödben dolgozzhass, akkor az üzemorvosnak ezt kötelessége elfogadnia!

ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, kérhet. Nekem is kért a pszichiàteremtől.
ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, pszichológustól nem, max a pszichiátertől!
ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előzőhöz annyi, nekem kér mert olyan problémám van, skizoaffektív zavar. Szerintem neked nincs olyan problémád amihez köze lenne az üzemorvosnak, amiért kérhetne pszichiátertől.

Egy skizofrénnek pl vagy nekem is csak annyit kér, írja le h dolgozhatok, ennyit.

ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a válaszolók mit csináltak, de én már kb. 30 éve vagyok pszichiátriai beteg és ez sosem derült ki üzemorvosi vizsgálaton.
ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alá kell írni az üzemorvosnál, hogy nincs eltitkolt betegségem. Ezek szerint neked van és alàírod, hogy nincs.
ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában igen, aláírom. Vannak egyéb betegségeim is, azokat megemlítem. Volt olyan, hogy megkérdeztem, soroljam-e a betegségeimet. Azt válaszolta az orvos, hogy inkább ne... Hát hülye lennék pont a pszichés gondjaimról beszámolni.
ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!