Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhet valaki orvosi kivizsgál...

Kérhet valaki orvosi kivizsgálást saját magára mentális betegség gyanújával?

Figyelt kérdés

Arra gondolok itt, hogy elmész egy orvoshoz, megvizsgál és ad neked egy papírt vagy igazolást, hogy te egészséges vagy nincs semmi bajod általánosan. Vagy esetleg mondjuk egy kifejezett dolgot vizsgálnak, például hogy pszichopata, skizofrén, depresszios stb. és erről kapsz egy papírt.

Azt tudom, hogy ilyen vizsgálatokat biztos lehet kérni, de konkrétan az érdekel, hogy egy példával éljek, egy autó műszaki vizsgán kap egy papírt amiben leírják hogy minden rendben. Ilyen van emberre is?



2019. okt. 22. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a pszichiátriára, majd ott adnak bővebb felvilágosítást. Ha van valami mentális betegséged, akkor akár be is feküdhetsz további kezelésekre.
2019. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy van! Elmész a körzeti pszichiáterhez, ő megvizsgál (kikérdez a tüneteidről), elmondasz neki mindent, azt is, hogy miért mentél oda, mire gyanakszol és a végén kapsz egy papírt az eredményről, amin szerepel vmilyen diagnózis, vagy esetleg az, hogy "semmi bajod"
2019. okt. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem a pszichiátrián kezdeném ugyanis egy egyszerű vitamin hiany is okozhat olyan tüneteket amivel simán pszichiátriai betegnek diagnosztizálnak. Nekem vérszegenységre adtak antipszichotikumot mert szédültem. Ott siman betegnek diagnosztizáltak mwg szerencse hogy nem kezdetem el a kezelést. 2 hónap múlva kiderült a valós ok kaptam vasat és újabb 2 hónap múlva megszűnt a szédülés, szorongas és allandó fáradtság. Egy ismerősömet agydaganattal diagnosztizálták panikbetegnek. Egy masikat meg b12 hiany okozta remegéssel. Ott nem küldenek el semmilyen vizsgalatra a cél hogy rádhúzzanak valami diagnózist ésneltartsd a pszichiátria iparagat. Ezért előbb a tüneteiddel menj el a körzetihez vizsgáltasd ki és ha semmit nem találnak sehil akkor lehet a pszichiátrián kopogtatni. Fordítva garantált a pórul járás.
2019. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen mindenképp a háziorvoshoz kell menni először, mert ő adhatja beutalót a pszichiáterhez. Nekem legalábbis mindkét helyen így volt. És vinni kellett a labor meg az EKG eredményt is a pszichiáterhez. Szóval van pozitív példa is!:) Ja, és sima sztk volt, nem magán!
2019. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sőt, mikor kórházba bekerültem (pszichiátriára), ott is az volt az első, hogy labor, EKG, minden fizikai tunetrol kikérdeztek, napi többszöri vérnyomásmérés napokig!
2019. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát akkor ez lényegében egy általános orvosi vizsgálat. Én azt hittem egyből a mentális részt vizsgálják és emiatt kell egyből pszichologus.
2019. okt. 23. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Lobotómia
2020. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!