Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszéd zavar, memória zavar,...

Beszéd zavar, memória zavar, feledékenység mi okozhatja fiatal korba?

Figyelt kérdés

Sokszor azt veszem észre,hogy beszélek de mire a mondandom végére érek elfelejtem a lényeget. Ezen kívül rengeteg mindent elfelejtek,mit hol hagytam el, a teendőim stb..

A másik dolog amit észre vettem hogy sokszor nehezen talalom a szavakat sokszor elbotlik a nyelvem a kiejtéskor amit egyből kijavítok de félek mit szólnak mások.Gondolok a szora es teljesen mas hagyja el a szam. Teljesen ertelmetlen.


Amit mar jopar eve eszre vettem de nem tudom van e barmhez,mindehez koze. Az a kezeim fogásának nehézségek mármint apró kicsi dolgokat nehezen tudok megfogni. Nem tudok pl megfogji egy tut az asztalra a ket ujammal stb..Voltam vele orvosnal akkor mikor elojott, azt mondta szedjek vitamint 😂


Felek elmenni orvoshoz,mivan ha hülyének néz ,hogy ennyi idősen mitől lennének ilyen problémáim.Pedig kenytelen leszek mert felek.


Van esetleg tippetek javaslatotok?

Gingo Bilobat elkezdtem most szedni..

22/L



ápr. 23. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Nekem corticalis atrophiám van, azaz agykéregsorvadásom 38 évesen. Vannak ilyen tüneteim. MR mutatta ki.


Soha semmi ilyesmi bajom nem volt. Orvos szerint valószínűleg az oltástól van.

ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is ugyanez a problémám. Mindent elfelejtek főleg rövidtávon. A hosszútávú memóriám sokkal jobb. Beszédzavarom ritkán van. Sajnos nekem van pár pszhiiátriai diagnózisom és szedek rá gyógyszert. Talán a gyógyszer is tompít... De ez elött is voltak memória gondok. Ezzel amúgy pszhiiátria foglalkozik de csak tömnek gyógyszerrel és ennyi a történet. Nem hiszem hogy ez gyógyítható. Ha gondolod nyugodtan írj rám ha esetleg megosztanád részletesebben ezt a problémát.
ápr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első

Na erre sem emlékszem..

Az oltás elött már voltak a kezemmel a fogási problémák az biztos.

Es szerintem mar ellötte is voltak ilyen feledekenysegi gondjaim.

Nekem nem hiszem,hogy attol kezdodott de valoszinuleg az is rátesz az egészre pár lapáttal.

Te szed valami gyógyszert erre mióta kimutatta?

Mit lehet kezdeni ezzel?


Második.

Írok, kiváncsi vagyok neked mit diagnosztizáltak

ápr. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!