Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most ez kezdődő demencia,...

Most ez kezdődő demencia, vagy csupán csak véletlen?

Figyelt kérdés
Nagyon jó a memóriám, de tegnap anyám mondta, hogy indítsam már el a mosogatógépet, de elfelejtettem. Aztán mikor írtam be a keresőbe, hogy hova szeretnék utazni(megyek nyaralni), hirtelen elfelejtettem a város nevét. Aztán elfelejtettem milyen whiskeyt(lehet rosszul írom, mert nem iszok alkoholt), akarok venni apámnak ajándékba, és most se jut eszembe, egy whisky márka se, pedig sok üveget láttam már, mert tesóm is issza. 21 éves vagyok, szóval remélem ez nem demencia.

2023. okt. 6. 00:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve most is vagy 5 percig azon gondolkodtam, hogy a kollégám hova ment nyaralni, aztán nagy nehezen eszembe jutott, hogy Tunéziába.
2023. okt. 6. 00:15
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túlterhelt vagy, idegileg kimerültél?

Alkohol? Drog? Depresszió? Túlhajszoltság? Vitaminhiány?

2023. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem iszok, nem drogozok, szedek vitaminokat(mostanában azokat is elfelejtem bevenni, meg nem emlékszem, hogy bevettem e őket). Túlhajszolt nem vagyok, mert most pihenek, nincs semmi dolgom(én úgy dolgozom, hogy két hónapig külföldön vagyok, két hónapig itthon vagyok). Mondjuk depressziósnak, depressziós vagyok.
2023. okt. 6. 00:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a halántéklebeny vagy hippocampus valamilyen módon sérül vagy blokkolódik (kábítószer például tud csinálni ilyet), akkor akár hetekre, hónapokra vagy évekre sérülhet az emlékezet. Először azt kéne kideríteni, hogy fizikálisan és pszichésen mi okozza a zavart, mert szerintem ez együttesen jelentkezik.
2023. okt. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát elfbárt szívok, de az csak nem okozhat ilyet. Egyébként soha életemben nem drogoztam, meg kerülöm az alkoholt is, az öt ujjamon megtudom számolni, hányszor voltam életemben részeg. Viszont el fogok menni valami kivizsgálásra. Mondjuk edzés közben meghúzódott a nyakam, azóta vannak fejfájásaim.
2023. okt. 6. 00:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Aztán honnan tudod hogy ez a szintetikus szar elfbár nem okoz ilyeneket, amikor tudtommal nem is nagyon engedélyezik az ilyesmit?


[link]

2023. okt. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát persze itthon be van tiltva, külföldön szoktam venni, még a 17 éves öcsém is szívja. Le kellene tenni, csak nagyon erős függőséget okoz.
2023. okt. 6. 00:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Elolvastad?


"Egyetlen eldobható elektromos cigarettában 16 doboz cigarettának megfelelő mennyiségű nikotin is lehet!"

2023. okt. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nikotin is egyfajta drog. Az egész szervezete hatással van. Attól, hogy nem cigiként szívod, még dohányzol.
2023. okt. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Az kizárt, akkor én már meghaltam volna, volt hogy egy 600 szívásost elszívtam kevesebb, mint egy nap alatt. De jövőhéten leakarom tenni.
2023. okt. 6. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!