Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még valaki, aki sokféle...

Van még valaki, aki sokféle pszichiátriai gyógyszert szed, mert 1-2 féle nem elég? Mi a tapasztalatotok a sokfélével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy vagytok?

Én szomorú és csalódott vagyok.

Bipol 2 súlyos depis epizóddal, enyhe generalizált szorongással és drogmegvonással mentem kórházba. Ott nyugtatót is elhagytam.

Nagyon pozitív volt a tapasztalatom a kórházzal!!!

Minél kevesebb gyógyszerrel terveztek kezelni, de 150 mg Sertralin és 200 mg Lamolep nem volt elég. 150 mg Ketileptet kaptam KÉRÉSEMRE megvonási tünetekre és bipolra. Az elején kellett ennyi mert drog és nyugtató megvonási tünetem ekkor még erősebb volt. Ahogy javultam, csipegettek le az adagból, de elhagyni nem tudtam. Pedig felmerült célként. 25-ig (nem retard) levitték, de 50 mg Ketilept prolongra vissza lett véve mert alvásgondjaim és nappali rosszullétem volt. 2 hónapja szermentes vagyok. Depim súlyosról enyhére javult, szorongásom nincs.

A kórház levezényelte pont azt a beállítást, amit ambuláns orvosommal terveztünk.

De sajnos a retard Ketilept sem hat 24 óran át és nappal munka miatt már nem tudok plusz Ketileptet bevenni. + 25 mg van esetenkénti szedésre engedélyezve. Ezt éjjelre tudom bevenni.

Délután kb 3-6 órán át, az esti Ketilept bevételéig ill hatásáig kínlódok. Izzadással, izomfájdalommal, pszichomotoros nyugtalansággal. Ketilept hatása alatt ezek enyhébbek.

Ezért ma hivtam az orvost, délutánra Pregabalint kaptam. 75 mg-ot, ha kevés akkor lehet 150 mg.

Szomorú vagyok mert így már újra 4 félét szedek, ráadásul a pregabalin hasonló a nyugtatóhoz. Gyengül idővel a hatása, elhagyni nehéz.

Még jobb lenne 2x75 mg...

Gyógynövényeket is szedek. Nem teljesen hatástalanok, de muszáj volt plusz gyógyszer.

Más szemszögből nézve még ez a 4 féle együtt sem olyan rossz megoldás, mint amikor függőnek marék nyugtatót adnak megvonasra vagy metadon, suboxon programba vonják. Ezek ópiátok.


Szed még valaki ennyire sokféle gyógyszert?



ápr. 28. 05:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
ketilepttel hol van kutatas? Nem a quetiapine-fumarate-al teveszted ossze? Az egyik termek a masik hatoanyag. A termekek meg jol tudjuk kulonbozhetnek hatoanyagban is peldaul vakcinak astrazeneca meg pfizer, vagy samsung es valami ismeretlen pedig van ott is kepernyo, lehet telefonalni, hardware, csak nem mindegy milyen pontosan. Kis elteres is gondot okozhat.
ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Ketilepttel olvastam szakirodalmat. Azonos hatékonyságúnak találták a Seroquellek.
ápr. 29. 13:51
 23/26 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az egyik.

ápr. 29. 13:52
 24/26 anonim ***** válasza:

Ez mind magyar kutatok + kutato vizsgalo munkacsoport. Altalaban ez nem helyes, mert elfogultak az eredmenyekkel, pont a nih.gov-on szoktak irni ezt, viszont itt most nem irjak valamiert, lehet mert csak magyar csinalta.


Ezt kepzeld el ugy, hogy a chef elkeszit valamit, mondjuk tiramisut. Leirja egy konyvben hogy megvaltotta a vilagot, ove a legjobb tiramusu. Csak a baj, hogy a konyvet egyedul o veszi meg, a tobbi csak megnezi a boritot.


Masreszrol nem eleg nih.gov-os dolgot beirni amugy, es azt mondani, hogy ez tuti. Nincsen DOI-ja sem, hogy a bibliometrikajat meg lehessen nezni, en mindig meg szoktam, mert sosem eleg egy szakirodalom idezet es konkluzio leirva, hogy "ennyi es kesz es mar tudok mindent", melyebbre kell asni, de az sem 100% tiszta persze, de azert mar melyebbre astunk.


Pelda itt a disclaimernel: [link]


Nem ilyen hosszu szokott lenni, csak par sor, de ugymond vannak "elfogultsagok" kiserletekkel szemben. Mivel ezt csak magyarok csinaltak, gondolom magyar nyelven csak leforditottak angolra, nagyon nem foglalkoztak vele, mert szinte csak magyaro.-n hasznaljak (hello EGIS megint). Inkabb maradjunk az eredeti seroquelnel szerintem, amirol nincs disclaimer, lektoralva lett publikusan, rengeteg info van rola, bibliometrikaval, meta analizisekkel.


Melyik a masik?

ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Igen szedek gyógyszert pszchiózisra Amitrex 800mg,Scippa15 mg,Kventiax SR 400mg,Rivotril 2 mg
ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Mire szeded?
máj. 1. 04:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!