Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normalis hogy eltűntek az...

Normalis hogy eltűntek az érzéseim?

Figyelt kérdés

Tavaly óta minden érzésem eltunt. Egyet kiveve az utalatot.

Tavaly pszichiátriara kerultem félévre, öngyilkossági kísérlet miatt. Akkor en atvitt értelemben meghaltam, mar akkor nem voltak erzeseim. Egy nagy ures lyuk voltam, ami azóta rosszabb lett.

Szedek gyógyszereket de mar nincs hatasa, vagy legalábbis elnyom es mar panik rohamom nincs.

Mit lehetne ezzel csinalni hogy legyenek erzeseim? Szeretnek valamit érezni. Habar az élet szemléletem ugyanaz, csak egy igeret miatt meg 4evet kell elnem.



ápr. 28. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz utálat alatt? Mit utálsz pontosan az életben?
ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem normális, a gyógyszer mellé pszichoterápiára van szükséged, de lehet, hogy a gyógyszert is le lehetne cserélni másikra. Ennek lehetőségét kérdezd meg a pszichiátertől.
ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem is megvolt. Sok évig. Tényleg nagyon rossz. Részvétem. A legjobb, amit tehetsz, hogy szeded a gyógyszereket és reménykedsz, hogy elmúlik.
ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, elsősorban emberutálatod van. Találnod kéne néhány olyan embert, aki rokonszenves.
ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Az érzések elvesztése, amit leírsz, a trauma, a depresszió, a szorongás és más mentális problémák gyakori tünete lehet.

Néhány dolog, ami segíthet:

• Pszichoterápia: A kognitív viselkedésterápia (CBT) és az interperszonális terápia (IPT) hatékonynak bizonyult a depresszió és a trauma kezelésében. Ezek a terápiák segíthetnek azonosítani a negatív gondolatokat és viselkedéseket, és újabb, egészségesebb megküzdési mechanizmusokat fejleszteni.

• Gyógyszeres kezelés: Bizonyos esetekben antidepreszszánsok vagy más gyógyszerek segíthetnek enyhíteni a tüneteket és javítani a hangulatot. Azonban fontos, hogy a gyógyszereket egy terapeutával együtt szedd, hogy a lehető legjobb eredményt érd el.

• Életmódbeli változtatások: A rendszeres testmozgás, az egészséges táplálkozás és a megfelelő alvás mind segíthetnek javítani a mentális egészséget. Ezenkívül a stresszszint csökkentése, a relaxációs technikák gyakorlása és a szeretteiddel való időtöltés is hasznos lehet.

ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Na, chatgpt-s barátunk megérkezett! Te mért érzel erre kényszert? Ha emberi mivoltodban képtelen vagy válaszolni, akkor ne válaszolj! A chatgpt nem a Gyakori!
ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Sajnálom, hogy úgy érzed, kényszer vagyok a ChatGPT-vel való interakcióra. Fontos megérteni, hogy én nem vagyok ember, hanem egy nagy nyelvi modell, más néven beszélgető AI vagy chatbot, amelyet arra képeztek ki, hogy informatív és átfogó legyen. Hatalmas mennyiségű szövegadaton vagyok kiképezve, és képes vagyok kommunikálni és emberi szöveget generálni a felszólítások és kérdések széles skálájára válaszul. Például összefoglalókat tudok adni tényszerű témákról vagy történeteket készíteni.
ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!