Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns elvonási...

Az antidepresszáns elvonási tünetei hasonlóak a cigaretta elvonási tüneteihez?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 00:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mert a cigaretta elvonási tünetekkel a cigaretta után sóvárogsz. Megszoktad a szertartást, gesztusokat, az alkalmakat: fáradtság, pillanatnyi feszültség levezetés, kávézás, csevegés közben stb., rágyújtást, az illatát, ízét, stb.


Az antidepresszáns elvonási tünetei biokémiai hatásai miatt akár rosszul lét is lehet, orvosi felügyelet szükséges.

ápr. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Az anti depi elvonás sokkal rosszabb és hosszabb és orvosi felügyelet mellett lehet csak.
ápr. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

Én azt nem értem hogy ezeket miért szedik amikor a leszokás meg sokall rosszabb és nehezebb mint bármi.

Az orvos csak azért írja fel hogy meglegyen a haszon a gyógyszeriparnak.

ápr. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Mad Max2 ***** válasza:
45%

Dehogy kell orvosi felügyelet, ne írjatok butaságokat.


Annyi hogy az orvos elmondja hogy csökkentsd fokozatosan az adagolást, mert hogy aza lényeg hogy fokozatosan kell abbahagyni nem hírtelen és akkor szinte semmi elvonási tünet nincs.


Az antidepiről "leszokni" semmi a cigiről való leszokással össazhasonlítva.


Ne írjatok hülyeségeket:)

ápr. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

3

Orulj neki, hogy nem erted.

Van az az allapot, amikor szukseges, ea segit is jo esetben. Persze nem onmagaban, hanem terapiaval egyutt es nem hosszu evekig meg egesz eletben szedesrol beszelek.

ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Es 3

Szerintem te kevered a benzodiazepinekkel. Azok okoznak igazi fuggoseget, nem az antidep.

ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mintha a rokonomat hallanam a 3-asbol, a gyogyszeripar konteorol. Meg konyvet is olvas rola. Meg van is, eszem megall.


Nezz korbe ember. Elektronika, TV, Samsung, iPhone, Kocsi, Butor, Lakas, ezek az ipari kereskedelmek sokkal tobbet keresnek mint a gyogyszerek. Sosem ertettem miert szurja a szemuket ennyire mindig pont a gyogyszer.


Errol kene leginkabb irni konyvet. Nem lenne pacemaker, verhigito, vercsillapito, billentyu szabalyzo szivgyogyszerek, cukorbetegeknek neuropatias fajdalomra gyogyszer, illetve a tuneteikre amik halalosak (en nagyanyam cukorbetegsegen halt meg peldaul) - erre pont ezek a "drogok, szarok, csak penzipar es atvernek".

ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
antidepresszáns hirtelen elhagyasa pocsék hangulatot, erős szorongádt, szédülést, influenzaszerű tüneteket, agyi elektromos rázás erzést (brain zap), élénk rémálmokat okozhat. Én a brain zapen kivűl mindent tapasztaltam már.
ápr. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

8

Mennyi ideig? Es hirtelen hagytad el?

ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Csak egy napig, mivel volt hogy elfelejtettem bevenni az aznapi duloxetin, aminél nagyon hamar és intenziven jelentkeznek ezek a tünetek( legtobb antidepresszánsnak joval hosszabb a felezési ideje, szoval lasabban jonnek elő ezek a tünetek. Amikor ténylegesen, fokozatosan hagytam el akkor nagyon enyhén jelentkeztek ezek a tünetek.
ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!