Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns elvonási...

Az antidepresszáns elvonási tünetei hasonlóak a cigaretta elvonási tüneteihez?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 00:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Fokozatosan=több hónap alatt

Kérdésedre valaszolba ha nem fokozatosan hagytam volna el

akkor ezek az “elvonasi” tünetek tobb hetig is eltarthatnak, amit nem igazan tudom, hogy hogyan bekell ki valaki.

ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

En egyik naprol a masikra hagytam el, nem akartam ahogy 11 irja szenvedni tobb honapig esetleg fel evig, mert minding amikor csokkented elojon egy kis-kozepes-nagy elvonasi tunet ujra. Nem elijeszteni akarok senkit, ez az en filozofiam illetve a pszichiatereme meg egy semmelweisen tanult gyogyszeresze.


De igen, valamikor fos, szar, majdnem kibirhatatlan 2 hetig esetleg 3, de nem haltam bele, viszont nem szarakodtam fel evig. Volt rivotril, xanax, mirtazapine, meg valami azt hiszem, talan moclobemide/paroxetine a ketto kozul az egyik. Nem batoritani akarok senkit, sokan azon a velemenyen vannak csokkentsd meg meghalsz, meg ilyen meg olyan ami nem igaz, de valoban eszmeletlen kellemetlen (neha nem).


Erre pelda amikor felvittek Lamictalra (lamotrigine), mindenki fel, hogy steven johnson's szindroma, meg meghalsz meg bornekrosis, 200mg-al kezdtem. O mondta, hogy 400mg-nal kezdi kifejteni a hatasat, mar azzal kezdett volna o. A doki egy neurologus es pszichiater egyben meg addiktologus, surgossegin is dolgozik, hetvegen is neha, osztalyon is, osztalyvezeto is, idosebb is tehat latott mar sokmindent. A lamotrigine egy antiepileptikum, nezzetek fel a Lamictal oldalat, a max adag 800mg. Valakit meg raadasul 1g-ig raknak fel, olvastam, hogy 1.2g-ig is. Honapok ota szedem.


Egyebkent meg tokmindegy felni a fent emlitett felelmektol, mert lattam illetot aki semmit nem valtoztatott se dozis se semmi es elojott neki. Szoval teljesen mindegy. De aki akar ezzel foglakozni az kezdjen 25mg 2 hetig aztan megint aztan megint es igy tovabb 200mg-ig ami semmi, itt is kommenteltek, hogy 200mg volt es semmit nem erzett - hat nem csoda valahogy szerintem. En most 600mg-on vagyok, a 800mg mar sok volt mert elegge faradt voltam napkozben. Ezt is levittuk azonnal aznap 200mg-al, semmi bajom.


Placebo a felelem vagy valodi, nem tudom, de ha en ilyen szerencses vagyok, isten megaldott engem es en vagyok a masodik eljovetel vagy a gyogyszer, vagy a termek vagy a dokim fene tudja. (Lamictal es nem lamolep, amugy a lamoleptol rosszul voltam, tobb honap utan mondtam jo ujraprobalom de az eredetivel, Lamictallal - egy brit termek es semmi gond nem volt, rengeteg szakirodalom van a neten, van oldala is pontos instrukciokkal, a lamolep meg... kapsz egy betegtajekoztatot ami kb. 60 - 70% ban a forgalmazot - Richtert - vedi, magyart)

ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

12

Bocs, de 3fele gyogyszert emlitet5el, itt meg az antidepresszans a kerdes. Rivotril xanax benzodiazepin szotongasoldo, Lamictal antiepileptikum

Konkretan az antidepresszansrol lejonni szar vagy itt inkabb a tobbirol irsz?

ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak sajnos nem tudtam még reagálni rájuk, mert nem volt időm. Igazából most az jutott eszembe, hogy akkor az hogy lehet, hogy két rokonom is nagyon erős nyugtatókat szedett(Xanax, Rivotril, Frontin), és egyik napról a másikra pikk pakk letették?
máj. 1. 16:28
 15/20 anonim ***** válasza:

14

Az nem antidepresszans, egyik sem, hanem nyugtato/szorongasoldo. Es nem tudom, hogy tettek le egyik naprol a masikra, mert ezek (benzodiazepinek) aztan tenyleg fuggoseget okoznak.

máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#15 Hát nem tudom én sem, hogy hogyan tették le, pedig tényleg letették. Sőt az egyik ráadásul úgy szedte őket, mintha valami cukorka lenne. Illetve sokszor túl is adagolta, kórházba is volt túladagolás miatt.
máj. 1. 17:37
 17/20 anonim ***** válasza:

12 vagyok


13 - mirtazapine is volt, azt lehet nem irtam, 30mg-rol egyik naprol masikra, 1 honap utan sem volt bajom.


A tobbieknek egyebkent a Rivotril egy kicsit misztikus marmint tevhit a szedok 80 - 90%-a szerint. A Rivotril elsodlegesen nem szorongasoldo, alvassegito, meg isten tudja mi. Az egy kizarolagos antiepileptikum, az, hogy a mellekhatasa nyugtat az mar mas. Ugyanaz a sztori mint a lamotrigine csak masfajta, antiepileptikum, de erosebb szorongasoldo egyebkent, mert van kapcsolat az antiepileptikumok meg a klinikai depresszio kozott es forditva is.


A szemelyit meg azert kerik el a Rivotril-nal mert sokan hulyeskedtek vele es euforizaltak ossze vissza meg nyomtak 9mg-okat ok nelkul. Egyebkent ha mar 9mg, a max adag 20mg/nap, ha te kidolsz mar 0.5mg-tol vagy 1mg-tol, 18mg-tol mi lenne? Ezert antiepileptikum, ezt nem hetkoznapi embernek kene adni. Gyogyszeresz mondta amikor rakerdeztem miert kell ennel szemelyi, mert a xanax elegge erosebb es hamarabb eri el a hatasat es erosebb fuggoseget okozhat a rovid hatasa miatt, mert egy nap eszik a fuggok mint a cukorkat mert elmulik a hatasa. Erre valasza az volt amit irtam, sokan visszaeltek vele, a Rivotrillal.


Egy ok lehet, ha valakinek Rivotrilt adnak, ha pszichiatriai es pszichologiai vizsgalat utan megallapitjak az allapotat. Es akkor is maximum ha mar gyakorlati kivitelezesben van mar a depresszios hangulata (ertsd amire erted). Szorongas oldo a Xanax, a frontin nem tudom sosem szedtem. Egyebkent elmehetnek a haziorvosok a jo budos *****ba, hogy antiepileptikumot amit ennyire kihasznalnak es a bethesda epilepszia osztalytol ugymond elveszik mert a haziorvos felirja, nem ertem miert kap engedelyt erre? Ehhez pszichiater kene, ugy mint a Xanaxot, max szakvelemennyel irhat fel, amit meg kell ujitani periodusonkent. De ugye ez a szedoknek nem hangzik jol es most rendesen le leszek szavazva. Meg most jon a "hulyeseg" meg "azt sem tudod mirol irsz" meg "elment az eszed".

máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17

A Rivotril hatóanyaga a klonazepám, amely a benzodiazepinek gyógyszercsoportjába tartozik.


Tehat egy csoport a xanax- frontinnal (ami mindketto alprazolam hatoanyagu). Azt alairom, h erosebb, konkretan lorugas, en 0,5-tol bealudtam azonnal (igaz, xanaxot stb nem szedtem sose, osszehasonlitasi alapom csak annyi, amit mastol hallottam). Es igen, epilepsziara is adjak a Rivot, ezt most latom a tajekoztatoban, es meglepett. Amugy en az osszeset valami kulonleges engedelyhez kotnem, nagyon durva, h haziorvosok is siman felirjak (akkor lehet, a Rivot nem, de a xanaxot meg a tobbit),es sokan tenyleg ugy kapkodjak befele, mint a cukorkat, pedig durvan fuggoseget okozo cuccokrol beszelunk.

máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17

Amugy koszi az infot az antidep leallasrol. En most allok elotte, es nem akarom honapokig huzni a csokkentest. SSRI-n vagyok, az talan meg kevesbe paras, mint a mitrazapine.

máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18


Teljesen egyetertek, de en meg a xanaxot is pszichiaterhez kotnem oszinten.

máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!