Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirzaten antidepresszánsról...

Mirzaten antidepresszánsról könnyen le tudtatok szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem azokhoz szólna, akik szedtek Mirzaten-t de már abbahagyták.


Milyen gyorsan hagytátok abba? Hogyan csökkentettétek az adagot? Volt valamilyen elvonási tünetetek közben?


Lassan már egy éve szedem, de szeretném abbahagyni, viszont félek az elvonási tünetektől :/ Természetesen csak úgy csökkenteném az adagot, hogy előtte a dokival beszéltem, de érdekelne mások tapasztalata. Tudom, hogy szép lassan kell egyre kevesebbet bevenni.


Valamint, ti mennyit híztatok? Én már több, mint 16 kilót. Először nem volt baj, hogy hízok, de most már kezd zavarni :/



máj. 15. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyik naprol a masikra. Semmi erzes nem volt. 30mg-rol.


Masok felezgetik, negyedelik, 1/128-adolik, es meg mindig kinlodnak. Valakinek ez jon be, valakinek az. Orvosom is azt mondja/mondta ezeket letehetem azonnal, aztan megyek vissza hogy kette esek, mondja semmi baj 1 het es elmulik. El is mult.


Ugyanez Xanaxnal, valaki mar komolyan 0.03125mg-nal tart es nem eleg neki.


Mindenki dontse el, igen betegtajekoztato aki elhiszi az higyje, aki felezget meg felezesi idozget pedig azt sem tudja mi az konkretan, a plazmaban vagy a verben, a szovetekben vagy hol, de felezesi ido jol hangzik mert mindenki ezt mondja es ezt olvassa, de a majat meg az elminaciot nem is veszi senki figyelembe, AUC stb.


De lehet felezesi idozni, vagy utana nezni, de gyanitom senki nem fog. Sot le leszek pontozva mert mit okoskodok meg cinikuskodok, csak mar elegem van a sok okosbol aki felezesi idovel magyaraz meg mindent. Egy par ember talan felszavaz, de ketlem, akinek van esze, van gyakorin ertelmes is akinek ugyan ez a baja, segiteni akar, elmagyarazza es szetpontozzak lefele. Igy senki nem veszi komolyan. Csak annyit, hogy "felezesi ido".


Az en orvosom pszichiater es neurologus, addiktologus egyben. Igaz idos, de ez azt is jelenti sok esetet latott mar. Ahogy irtam, egy naprol masikra letettem. Kellemetlenseg 1 hetig, de inkabb minthogy kb. fel evig felezgessek. Orvosi kepzesen is igy van egy ismerosom aki szed ilyet. Csak ideraktam hatha elhiszi valaki, de itt ketlem barki ezt elhinne.

máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És te mennyi ideig szedted a 30mg-ot? Én is annyit szedek, 15mg-mal kezdtem két hónapig aztán azóta 30mg. Júliusban kezdtem el. Ez a legelső antidepim. Én hányásfóbiás vagyok és nem mertem enni, azért ezt kaptam. Milyen tüneteid voltak abban az egy hétben?
máj. 15. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Pfff mar nem emlekszem, ilyen kellemetlen kozerzet talan? Mar reg volt annyira nem emlekszem. Mondjuk ha hanysz akkor arra lehet mert antemetikus hatasa van (hanyas... gatlo?), de a fobia az pszichologiai dolog. Na mindegy nem ez volt a kerdes.


Hat ennyi. Ha nagy durranas lett volna, akkor hidd el, leirtam volna. Probald meg ha akarod, ha 4. - 5. nap nem birod vagy valami, akkor szedd ujra az adagot azt kesz beszelj a dokival.

máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egy hónapja szedem, szóval segíteni sajnos nem tudok egyelőre, de remélem könnyen lejössz róla.


Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg ennyire hízlal? Érzékelem, hogy megnőtt az étvágyam, eszek is rendesen, de nem tudom elképzelni, hogy 16 kilót hízzak. Vagy van esetleg valamilyen hatása a gyógyszernek az anyagcserére is? Alapvetően vékony testalkatú vagyok, még talán jól is állna, ha híznék picit, de most megijedtem, hogy említetted a 16 kilót.

máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy elegge hizlalos gyogyszer sajnos. Ahogy a mianserin testvere is. 16kg azert nem hinnem, de 5 - 10kg kozott szoktak azert hizni. De valaki csak 1 - 2kg. Roulette. Jo antidepresszans amugy, csak a hizas a gond. Nem is lehet leadni ameddig szeded szinte, max 1 - 3 kilot, de az is nehez. Ezt max egy anorexiasnak tudnam elkepzelni kis adagban rovid ideig ameddig nem eszik. 2 het alatt visszanyeri eredeti formajat.
máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A hányásfóbia (emetofóbia) azt jelenti, hogy félek/rettegek attól, hogy hányni fogok ezért mindent megteszek ennek elkerüléseként. Nekem ezért lett arfid étkezési zavarom, nem mertem enni, mert féltem, ha eszek, akkor megterhelem a gyomromat és rosszul leszek. Nincs semmi valóságalapja mégis ettől féltem, mert ilyen ez a fóbia. Elkaptam egy vírust és egyszer hánytam és ezután kezdődött.


A hányáselleni hatása miatt mertem csak elkezdeni ezt az antidepit, mert a többinél mind szerepel a hányinger a mellékhatásoknál.


A hízásról


Én 47-8kilósan kezdtem el szedni úgy, hogy 178centi vagyok, szóval én eléggé lefogytam. A doki azt mondta 1-3kilót szoktak vele hízni, de angolul redditen többen írtak +20-30kilókat is, nagyon durva. Márciusban mérték a súlyom akkor voltam 64kg. Eleinte minden hónapban mérték, de most már 2 havonta van mérés, most megyek nemsokára.


Én mindig vékony voltam, amikor rendesen ettem akkor is. 55kg tartottam mindig, az valahogy beállt és sosem híztam vagy ment az alá egészen tavalyig amikor nem mertem enni.


Amúgy vérvételre sosem küldtek, hogy amúgy minden oké-e. Meg amióta gyógyszereket szedek azóta vannak durva pánikrohamaim is:( Igazából emiatt szeretném abbahagyni, mert majdnem minden nap légszomjam van és a gyógyszerek előtt ez nem volt. A Mirzaten mellett még napi 2x0.25mg frontint szedek. Októberben volt először egy nagyon durva pánikrohamom,akkor még nyelni sem bírtam, hogy bevegyem a frontint... :( azóta meg folyton félek nehogy megint olyan durva legyen. Légszomj, mellkas szorítás, szédülés, ájulásérzet, remegés, hőhullám, végtag zsibbadás és hirtelen jővő megmagyarázhatatlan rettegés. Vagy 3 óra volt mire jobban lettem.


A dokinak meg az egyik fülén be a másikon ki...

máj. 16. 00:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Amugy én a mianserin mellett tudtam fogyni 6 kilót, mindennapi futással koplalas nélkül, de tudlm, hogy mások kalóriadeficittel is tovább híznak a mainserin/mirtazapintól.
máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A dokit sokszor felreertik a pszichologus szakmaval. Rengetegen "orvos"-nak hivjak a pszichologust. Pedig o nem az, nem irhat fel semmit, max javasolhat egy pszichiaterhez, vagy pszichoterapeutahoz. Ok mar orvosok. Lehet neked az utobbi kene egyebkent.


En oszinten ne haragudj ha orvoshoz jarsz, es elmondod neki ezeket es mar regota, akkor nem csodalkozom, hogy nem annyira foglalkozik az esettel, mert ez nem orvosi kategoria, hanem lelki. Meg persze ismerve a magyar egeszsegugyet... na mindegy.


En nem akarok foteldiagnosztizalni, de abban igazad van szerintem, hogy panikrohamszeru tuneteid vannak, de ez a hanyasfobia, es nem orvosi eset. Ahogy a skizoid sem, skizotip sem, borderline sem (sokan azt hiszik, nincs BNO kod ra, ne menjunk bele). Nekem amit leirtal, ismetlem nem foteldiagnozis, de rettento gyanus, hogy lelki a problemad, ahogy rokonom is fel tablettat lenyelni mert fel, hogy a torkan akad es megfullad. En meg egyszerre veszek be 3 kozepes-nagy tablettat, ilyen etrend kiegeszitok. De a rokonom sem megy el ezt kezeltetni lelkileg, a fobiajat. Szerintem felesleges a mirzatent szedni pusztan erre, talan meg nyugtatot is, meg egyebet. De ha ezeket szeretned, es igy akarod megoldani, fenntartani, akkor ki alljon az utadba.

máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pszichiáterhez járok. Több pszichológusnál is voltam, de egyik se tudott mit kezdeni a hányásfóbiámmal. Tudom, hogy ilyen lelki eredetű, mert kiskoromban az óvónő belenyomta a fejemet a wc-be mikor hányingerem volt, és valószínűleg amiatt van, mert akkor egy olyan környezetet teremtettek a számomra, ahol nem éreztem magam biztonságban(ezt egy pszichológus is mondta). Sajnos rengeteg emetofóbiás van, de Magyarországon a szakemberek nem igazán ismerik. Általában gyerekkori hányással/hányingerrel kapcsolatos traumatikus élmény okozza vagy az, ha az illető szinte sosem hányt életében, valamint örökölhető is elvileg. Na nálam mind3 pipa. Ott az ovis incidens (amúgy ezt el is felejtettem, akkor jutott eszembe mikor már gimisként rátaláltan az emetofóbia kifejezésre és olvastam mi okozhatja és mikor a gyermekkort olvastam egyből lepergett előttem, ahogy belenyomják a fejemet a wc-be. Ott amúgy nem hánytam csak hányingerem volt de az óvónő a hajamnál fogva rángatott...) A második is pipa, kb. 5x hánytam az életem során, nekem ez az egész ismeretlen. És a harmadik is, mert anyukám is fél a hányástól, ő pont ezért, mert sose hányt, de azért nála nem olyan szinten van jelen mint nálam.


Én elkaptam egy vírust 2022 év végén, amitől egyszer hánytam egy picit 15 év után először. Nagyon büszke voltam magamra, látam, hogy nem is olyan ijesztő, de aztán ahogy teltek a hetek egyre kevesebbet ettem, mert féltem nehogy megint hányjak. Elmentem több pszichológushoz is, de egyik sem értett, mondták hogy ha éhes vagyok egyek.


A Mirzatent több emetofóbiás is szedi, pont a hányáselleni és étvágyfokozó hatása miatt. Így ezt az egyet elmertem fogadni. Az első hónapban teljesen megszűnt a szorongásom, elkezdtem enni, minden jó volt, frontin sem kellett. De aztán azt mondta a dokim, hogy a Mirzaten az altató és a frontint szedem szorongásra... onnantól kezdve elkezdtem napi 1 frontint szedni, majd az októberi pánikroham óta szedem a napi 2-öt. És mielőtt elkezdtem szedni ilyen pánikrohamaim nem voltak, meg a légszomj se... :(

Abban tényleg segített, hogy újra eszek, de több rossz van most, mint előtte.

máj. 16. 12:10
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgy amióta szedem naponta a frontint folyamatosan amiatt szorongok, hogyha nem veszem be időben, nehogy elvonási tünetem legyen és rosszul legyek. Szóval most már igazából a gyógyszerek adják a szorongásomat, hogy be kell őket venni és folyton figyelni kell az időt. Meg nagyon félek, hogy el tudom-e őket hagyni és miközben jövök le róluk nem-e leszek rosszul :(

Anyukám is azt mondja, hogy amióta gyógyszereket szedek sokkal rosszabbul vagyok, mint előtte bármikor.

máj. 16. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!