Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az, hogy vissza...

Normális az, hogy vissza akarok kerülni a kórházba?

Figyelt kérdés
Furcsa kérdés de be kell vallanom magamnak is, hogy legszívesebben visszamennék a kórházba ahol 1 hónapot voltam (pszichoterápiás osztály). Mert mióta kijöttem visszaestem. Hiányzik az, hogy valakit érdekeltek a problémáim. Nagyon kedvesek voltak az ott dolgozók és a többi beteg is. Otthon nem értik meg a mentális betegségeket a lényeg, hogy el menjek dolgozni. Ami általában 46 óra egy héten ami annyira kimerít, hogy legszívesebben csak aludnék, meg leszakad a lábam. Túl soknak érzem ezt az életet és értelmetlennek. Stressz 0-24 a nyugtatómból többet szedek mint kellene, hogy leálljanak a gondolataim. Fél év telt el azóta és úgy érzem hiányzik a kórház ez normális egyáltalán vagy megőrültem?

2024. aug. 20. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanígy voltam. De nekem münchausen szindrómám volt.
2024. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Menj be Tundrhegyre, az 3 honap. Es nyilvan ezzel az erzeseddel is foglalkozz. Vagy egyeni terapian.
2024. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz 2 hetente kb. csak nem mertem ezt elmondani pedig lehet el kellene csak annyira szégyellem... Meg a bűntudat, hogy pénzt kellene keresni nem kórházba lenni. De közben meg tudom, hogy kevés pénz ennyi munkáért de legalább több, mint a semmi... Nem tudom össze vagyok zavarodva :(
2024. aug. 20. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Beszelj a terapeutaddal errol.
2024. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm azt fogom tenni legközelebb!
2024. aug. 20. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Illetve ha anyagilag meg tudod engedni magadnak, próbálj legalább hetente egyszer menni pszichológushoz. Ha azt az érzést keresed, ami a pszichiátrián volt, én nem mennék Tündérhegyre, ilyen szempontból sokkal "ridegebb". Nem kérdés, hogy van, akinek segít, lehet, hogy neked is, de teljesen más elvárásaid legyenek, ha ezt választod. Illetve gondolom, evidens, de próbálj meg valami más munkát találni. Tényleg megterhelő így élni, és ha nem vagy jól, a munka is jobban leszív, ez teljesen érthető.
2024. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírásod szerint az emberi kapcsolatok hiánya az, ami leginkább nyomaszt. Próbálj jó barátságokat kiépíteni és akkor lesz, aki megérti a problémáidat. Nem lehet mindig pszichiátrián létezni.
2024. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Túl gyorsan nyíltam meg egy pszichológusnak, normális, hogy emiatt nem akarok visszamenni hozzá?

Pár hete voltam egy pszichológusnál második alkalommal, egy nagyon mély titkokat mondtam el neki. Az ülés elején jeleztem, neki, hogy valami nem tetszett az első alkalommal. Erre hivatkozva, hogy látja, hogy zavar engem, hogy nem úgy jegyzi meg rólam a neki mondott...

El akarok tűnni, normális hogy ezt érzem?

Kilátástalannak érzem az életemet. Nem tudok lepni se előre se hátra, jovokepem nincs . Azt akarom hogy ne szóljon hozzam senki, mert aki hozzam szól az vagy akar valamit vagy bastat. Nincs már ehhez erőm . El akarok tűnni valahol egy szállodába, kikapcsolom a...

Normális ha böngészéskor össze vissza olvasom az oldalon található listákat, vagy egy szöveg olvasásákor ugrok át szavakat csak mert gyorsabban a végére akarok érni?

illetve hamar meg is unok olyan dolgokat olvasni amik amúgy érdekelnek. egyébként sok dolog keresésénél ez van, telefon ikonok, stb, nem sorra veszem őket hanem random össze vissza nézem amíg rábukkanok. idegesítő mert gyengíti az információ felfogását.

Normális az, hogy nem akarok élni?

Nincsenek céljaim, vágyaim, kedvem, nincsenek barátaim de igazából kedvem sincs beszélgetni senkivel. Nem szeretem a munkámat de pénzt keresni muszáj. Amúgy se tudom, hogy milyen munkában lennék jó. Időm sincs semmire most beraktak 7 napra dolgozni egymás után. Szedek...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!