Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl gyorsan nyíltam meg egy...

Túl gyorsan nyíltam meg egy pszichológusnak, normális, hogy emiatt nem akarok visszamenni hozzá?

Figyelt kérdés
Pár hete voltam egy pszichológusnál második alkalommal, egy nagyon mély titkokat mondtam el neki. Az ülés elején jeleztem, neki, hogy valami nem tetszett az első alkalommal. Erre hivatkozva, hogy látja, hogy zavar engem, hogy nem úgy jegyzi meg rólam a neki mondott adatokat, mint szeretném, hanem csak a fonotosakat jegyzi meg, és az érzéseimre koncetrál, nem adott új időpontot. Azt mondta, hogy gondoljam át, hogy ez jó lesz-e így nekem. Az ülés felkavart, de talán a jó értelemben. Viszont valahol úgy érzem, hogy nehéz lenne hozzá visszamennem.

2023. júl. 22. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális ha felkavarnak az érzések.

De jó tanács: Ha problémád van és szeretnéd megoldani akkor 3 lehetőséged van, vagy jársz továbbra is hozzá vagy keresel másik pszichológust vagy saját utat találsz magadnak hogyan old meg(kivéve ha súlyos problémáról van szó, akkor mindenképp járj)

Nyilván nehéz beszélni kellemetlen dolgokról, főleg egy idegennek, de ő nem ítélkezni van ott hanem segíteni, és 1-2 alkalom után nehéz fejlődni, ez egy hosszú folyamat.


Segíteni meg csak azon lehet aki hagyja, valószínűleg pont ezért ajánlotta hogy gondold át.

2023. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normálisak az érzéseid, mert a lelki munka, az mindig nehéz. Én azt tanácsolom, hogy ne menekülj előle, hanem nézz szembe vele és vidd végig.
2023. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mèrt most egy másiknak is el akorod kezdeni előrről?

Azèrt van hogy meghalgasson!

Hidd el hallottak már cifra eseteket. "Olyanokat hogy a te problèmád csepp a tengerbe azokhoz kèpest.

2023. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hozzá megyek vissza, nem kizárt. Viszont sokat fog most változni az életem. Eddig kollégista voltam, és nem dolgoztam, volt időm délelőtt elmenni messzire pszichológushoz. Most albérletbe fogok költözni, és gyakornok leszek. Így helyileg olyan szakembert kell keresnem, aki a munkahely, albérlet, egyetem háromszögből nem nagyon lóg ki, és valahogy normálisan be tudom a hetembe építeni. Az előző szakemberhez elégedetten jártam fél évig, de ott is probléma lett, illetve az ő időpontját nem tudtam volna tartani. Így most új szakember kell, ezért kerestem meg a kérdésben említett embert, aki nem adott nekem új időpontot. Most várok, hogy legyen újra egy rendszere az életemnek, az után keresek újra valakit.
2023. júl. 22. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!