Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet öntudatunkra...

Hogyan lehet öntudatunkra ébredni?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, és úgy telnek el a napok, hetek, évek felettem, hogy azt sem tudom, hogy mit keresek én ezen a világon, ki vagyok és, hogy mit csináljak. Nekem nincs életcélom, a párom mindent megtesz, hogy boldoggá tegyen, de nem tudok örülni semminek, senkinek. Nagyon rossz ez az állapot, mert senki nem ért meg engem a környezetemben. Jártam már pszichológusnál és pszichiáternél is, de minden maradt a régiben, csak akkor jókat beszélgettünk. Olvastam már arról, hogy az ember nem tudatosan él. Hogyan lehet úgy élni?

Légyszi segítsetek, ha tudtok! Köszönöm.


2009. jan. 7. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Célok kellenek ahhoz, hogy reggelenként legyen miért felkelni, anélkül csak vegetálunk. Tudod, van egy mondás, teljesen igaz: "semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart". Persze, nekem is csak a szám jár, mert egyébként ugyanúgy érzem magam, mint te, ráadásul még párom sincs. Ellenben javaslom, hogy olvasgasd az Elixir és a Természetgyógyász magazinokat, még ha a témája nem is áll közel hozzád, mert rengeteg tanulságos önismereti témát tartalmaznak.
2009. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
szerintem válj anyává :-))) addig én sem találtam a helyem a világban, azóta viszont pontosan tudom, hogy mit keresek a földön.
2009. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a lepontozóktól lepontozás helyett várom a javaslatokat, arra vonatkozóan, hogy miként találhatná meg életcélját, boldogságát a kérdező, azon túl, hogy mindene megvan.

Nos???

2009. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Van nekem egy gyönyörű 5 hónapos kisfiam. Nagyon-nagyon szeretem, mindent megteszek érte...de ettől függetlenül mégis keresem az élet értelmét. Anyaként boldog vagyok és úgy érzem,hogy jó anya vagyok, de valamivel mégis több az élet ennél. Pontosan azért keresem az utam, hogy a gyermekemet is jó úton tudjam majd terelgetni.
2009. jan. 7. 21:22
 5/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Teljesen meg tudom erteni a problemadat,termeszetesen en is ebben a cipöben järok:ugy erzem,hogy nem vagyok elegge motivalt,a parom mindent meg tenne ertem,de valahogy nem talalom a helyemet megse.Csak annyit tudok,hogy ez keves,ennel sokkal többröl szol ez az egesz.Valaki szerint a fellegekben elek es masok szerint lusta vagyok es nem allok ki magamert.Ugy erzem,hogy nem ert meg senki...

2009. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
már az ókori filozófusokat is érdekelte vajon mi az élet célja. az abszolút boldogság elérése. ezen én is sokat gondolkodom. én úgy érzem apró része vagyok egy gépezetnek, de ha elromlik könnyen pótolható vagyok. észre sem veszik, hogy kicseréltek. felőröl a napi rutin, hogy az anyagi lehetőségeim erősen korlátozottak, nincs más, csak a munka és a háztartás, de ha megpróbálnám megfogalmazni, mi az a más, amire szükségem volna, nem tudnám megmondani.
2009. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem dolgozz valamilyen jótékonysági szervezetnek. Ezzel egy olyan célod lesz, amit sajnos véglegesen sosem érhetsz el, tehát mindig megmarad célként, hogy segíts az éhező gyerekeken, kóbor állatokon stb. de ha bármit teszel értük, akkor az már jó érzés.
2009. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia, én azt ajánlanám, hogy találj valami hobbit, gondold végig, miben vagy tehetséges ..:)

Valami kreatív dolog esetleg, a kisfiúnak ellehetne kezdeni kötögetni, aztán néhány év múlva már saját kis kötögetős céged lesz ..:D

Vagy mondjuk rajzolás, festés, ha pedig nem ezen az irányon mozogsz, gondold végig, melyiken..:) mint ahogy az előző válaszoló is írta, segíts másokon esetleg..

de én úgy tartom, hogy az a hobbi, amit életcélként elkezdesz űzni, úgyis segítség lesz mások számára..:)

Ha például ránéznek a festményedre, és az emberek elfelejtik minden szomorúságukat a rohanó, gyötrő világban, akár csak egy pillanatig is.. már megérte megfesteni..:)

2009. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nem akarok senkit elkeseríteni, de az anyaság és a hobbik kergetése egyáltalán nem biztos, hogy öntudatra ébreszt. Ugyanis már próbáltam... Odáig jutottam, hogy ebbe-abba belekapok, zsonglőrködöm a hobbikkal, de egyszerre egyet hosszú ideig képtelen vagyok csinálni - vagy csak mániásan, hogy csak azt, és akkor sehol sincs a családdal foglalkozás... A gyerekek elől meg néha menekülök, aztán sokszor meg hozzájuk menekülök, mindig menekülök valahonnan, mindig azt érzem, hogy sietnem és rohannom kell, vagy lemaradok mindenről... És aztán persze nem jutok el sehová. Nem tudom, mi a megoldás. Egy csomó más dolog, amivel kapcsolatban megoldás született, az is tudattalanul érkezett, egyszer csak "bekattant" a helyére, és ott volt, nem én munkáltam rajta...
2009. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!