Mirzaten (Mirtazapin) jó lehet generalizált szorongásra?




válasza:



válasza:Arra is jo, deugy hizlal mint a diszno. Altalaban nem igazan erre adjak, ahogy irtad klinikai depressziora adjak, en is szedtem, mar nem nem allergias lettem ra. Ez egy tetraciklikus antidepresszans, aligha van koze a tipikus SNRI meg SNDRI-khez (venlafaxine nagy mennyisegben SNDRI), duloxetine nem hizlal mint SNRI, de sokkal hatasosabb.
Az SSRI-kel sok a problema nezz korul a forumban itt, en szemely szerint nem ajanlanam, hasonlo elmenyem volt, de le is tettem. Nehez is letenni, de en 1 het alatt azt mondtam nem. Mar akkor ereztem a libido meg nincs orgazmus dolgokat es isten tudja mi van tovabb, de ahogy latom nem tul jo. Keves embernek valik be, de sokuknak nem es kinlodnak alvassal, libido gondokkal, depressziv hangulatra nem hato tenyezokre. En azon tul javasolnek tri/tetra ciklikus, SNRI, SNDRI, opioid (tianeptine, ehhez nem szoksz hozza, mert a mu receptorra nem hat, elso 3 - 4 napban jol erzed magad, de elmulik, utana stabilizalodik), pregabalin-sandoz amit kulfoldon is hasznalnak meg de itthon total nem, lamictal tipusu lamotrigine-t kevesen hasznaljak de 42 db van benne, es kulfoldon is kizarolag ezt hasznaljak, jo nem kizarolag de ez a standard. Van boven valasztek, nem kell leragadni SSRI-nel ami ritkan hat keves embernel, es total nem hat sok embernel. Nem tudom miert van a keszletben annyi gyogyszer amit felsoroltam, ha minden orvos csak SSRI es/citalopram ot ir fel meg paroxetine meg ilyeneket. Tovabb kene lepni, de fogalmam sincs miert nem teszik. En kerni szoktam, ami jogilag tiszta. Te kerhetsz gyogyszert anelkul, hogy tetszik a dokinak vagy sem -> ha az indikacio (pl klinikai depresszios vagy) engedi. At is beszelhetitek az arakat, meg ilyenek. De hagyjad ha ezt az utat valasztod, morcos lesz szerintem...




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
13 kezelnek pánikbetegséggel, agora és szociális fóbiával, hol jobb hol rosszabb. Az elmúlt hónapokban már az udvaron sem tudok megmaradni. Szó szerint a pánik mellett fizikai rosszullét kap el, amint bemegyek a lakásba elmúlik.
Enyhe pánikzavar is kíséri.
Lehet nem teljesen jó a kategória, viszont én elsősorban hívőktől és teológiában jártas emberek segítségét szeretném kérni hogy magát az Istenképem és a vallásgyakorlásom normális mederbe tereljem. Adva vagyon egy szorongó, önbiz hiányos, motiválatlan, lusta és...
voltam már két dokinál magánban és ott sem segítettek de a 20 ezret mindenki elfogadta. A következő ha ilyen lesz,nem fizetem ki,mi törénhet ilyenkor?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




