Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi 1-2 deci vörösbor jót...

Napi 1-2 deci vörösbor jót tehet ha károsodott agyra? Vagy tovább károsíthatja?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy napi 1-2 deci vörösbor jó az idegrendszernek és a szívnek is. Mit gondoltok? Ez igaz?
2010. nov. 10. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a szívnek és az érrendszernek jó, de az agynak nem.
2010. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
nemigaz,ezt csak azér találták ki egyesek, hogy nyugodtan ihassanak... az alkoholnak semmilyen jótékony hatása nincs, esetleg még a vérnyomást növeli, de akkor se éri meg, mert a májad károsodik:D
2010. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Napi egy-két deci MINŐSÉGI (nem szar kannás) vörösbor fogyasztása, jelentős mértékben képes csökkenteni a szív és érrendszeri megbetegedések kockázatát. Az idegrendszernek szerintem annyiban tesz jót, hogy csökkenti a stroke veszélyét. Károsnak semmiképp nem káros, de ha csak tényleg egy-két decit fogyasztunk belőle.
2010. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ugy erted, hogy megnyugtatja az embert? Mert lehet hogy ideg alapon megnyugtat, de az elhalt agysejteket semmi sem tudja viszahozni...
2010. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Max. 2 dl nem árt. Nézd meg pl. a franciák életkilátásait, jóval magasabb, mint a magyaroké, pedig renszeresen fogyasztanak bort. Hangsúly a mértékletességen van!
2010. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző, megjegyzése nagyon jó. Ezt francia paaradoxonnak hívják. A franciák hozzánk hasonlóan szintén zabálják az egészségtelen, zsíros, nehéz ételeket, de nem kapnak infarktust, mert minőségi francia borokat fogyasztanak melléjük, melyeknek kardioprotektív hatásuk van.
2010. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Zoleeee válaszával nem értek egyet. Nagyon sok mindenre jó a vörösbor, és a napi 1-2 dl nem az alkeszek adagja. Orvost kellene megkérdezni, ő biztosan tudja rá a választ. A vérképzésre, keringésre jó hatással van, az biztos, de csak jó minőségű vörösbort szabad inni.

Sok-sok évvel ezelőtt kínlódtam a gyomrommal, ingadozott a gyomorsavam. Hol nagyon kevés volt, hol nagyon sok. Igazából nem tudtak rá gyógyszert adni. Az akkor még körzeti orvosom javasolta, hogy minden reggel éhgyomorra igyak meg 0,5 dl jó minőségű vörösbort. Vettem egy 0,7 l-es Egri bikavért. Ez 14 napra volt ugye elég. A gyomrom, savműködésem helyreállt, viszont azóta nem bírom a vörösbor látványát sem. Egy hét után már inkább a hátamra öntöttem volna, de erőt vettem magamon, és végigcsináltam a 2 hetes kúrát.

2010. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az alkoholisták napi 2 litert isznak,és a szar kannásból :D 1-2dl jó minőségű bot fogyasztása egészséges.
2010. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fenti válaszokat annyival egészíteném ki, hogy a komolyabb idegrendszeri károsodásokat a tudomány jelenlegi állása szerint SEMMI sem tudja visszafordítani (bár, az őssejtterápia jelenthet némi reményt, de ez még messze áll a mindennapi alkalmazástól).
2010. nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A franciák hozzánk hasonlóan szintén zabálják az egészségtelen, zsíros, nehéz ételeket"


???

A franciák?:D:D:D

2010. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!