Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem? Mostanában folyton...

Megőrültem? Mostanában folyton félek, ha pl megyek az utcán, meglátok egy plakátot, azt egy jelnek veszem.

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött h mostanság folyton pánikrohamaim vannak, szorongásom, minden nap mástól félek, más jön elő. Tegnap rettegtem h skizofrén vagyok, ma pedig az a rögeszmém h a sors jeleket küld nekem. Meg hogy nem szabad ezt és ezt tennem mert a sors akkor megbüntet. Félek örülni, meg bármi jó dolgot is tenni mert akkor is úgy érzem h ezért meg fog büntetni az a rossz, hogy én tényleg hiszek ebben, közben tudom h mások ebben nem, és lehet h emiatt skizo vagyok. Félek, minden nap más pszichiátriai bajom van. Ma úgy éreztem h figyel a sors.

Hisztek a sorsban meg a vonzásban? Mibajom? Mert most fogalmam sincs, h a sorstól félek-e jobban, vagy attól h skizo vagyok, de azthiszem az elsőtől. 17/l


2010. nov. 10. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy skizo vagy, de ez a viselkedés szerintem elég nyugtalanító. Szerintem menj el egy pszichológushoz, ő majd segít kibogozni a dolgokat, biztos van valami oka, hogy ilyeneket kezdtél el érezni. Remélem, hamarosan elmúlnak ezek a sz*r érzések!
2010. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Tegnap rettegtem h skizofrén vagyok, ma pedig az a rögeszmém h a sors jeleket küld nekem."


A szkizofrének nem rettegnek, hogy szkizofrének lesznek, és nem mondják, hogy rögeszméjük, hogy jeleket kapnak. Ők azt állítják, hogy jeleket kapnak, és aki ezt tagadja, az az összeesküvés része. Szkizofrének a legritkább esetben fognak a "mentális egészség" rovatba írni, ők inkább a "politika" és a "jog" rovatot részesítik előnyben.


Amit leírtál, az sok minden lehet (szkizofrénia a legkevésbé), szorongásos zavaroktól a kényszerbetegségig, el kell menni pszichiáterhez, majd ő kivizsgál.

2010. nov. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!