Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki vagdossa magát,...

Ha valaki vagdossa magát, azert beküldhetik a pszihiatriara?

Figyelt kérdés

tegnap 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha olyan a helyzet, igen.
tegnap 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Igen, persze. Ha valaki önmagára veszélyes, igen.
tegnap 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Egy bőrön élő baktérium ha bejut a mélyebb kötőszövetekbe oxigénhiányban gyors szaporodásnak indul és olyan toxinokat termel amelyek elölik a kötőszövet sejtjeit és a halott sejteken mégjobban elszaporodik a baktérium. A fertőzés órák alatt végbemegy, mely során igen nagy területen folyik le a bőr és az izomzat a csontok is sok esetben felsínre kerülnek, a beteg vérfertőzésbe hal bele jellemzően.


Szóval csak óvatosan.

tegnap 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint, ha elmondom ezt egy pszihológusnak, akkor o mit csinal, vagy mi történik?
tegnap 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Attól is függ, hogy hol van ez a pszichológus. Az sem mindegy, hogy mennyire vagdossa magát valaki.
tegnap 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

ez teljesen nem igy van ahogy irjak. En voltam nem akarmilyen orvosnal, osztalyvezeto foorvosnal, borgyogyasz. Le kellett vennem a polom. Teljesen latszodott. Kerdeztem tole raadasul hogy ott nincs-e baj. Azt mondta nem az nem.


Meg a masszorok sem csinalnak ebbol nagy ugyet. Voltam mar ott is. Semmit nem csinaltak nem kerdeztek.


Esetleg ha friss a seb, nem feher vagy barna (barna ha nagyon mely VOLT, de mar gyogyulo), hanem lathatoan piros es nem reg tortent akkor is csak TALAN. Nem igazan akarnak szerintem az orvosok egy ilyen ugybe belemenni, ugy, hogy mas dolguk is van es utanam meg jon tobb paciens. Oszinten egy szoval, egyedul a pszichiater foglalkozna ezzel. Terapeutamnal amikor voltak ilyenjeim akkor sem hivott senkit. De itt mar lehet szemelyfuggo. Valaki beparazik valaki lekezeli a helyzetet. Szoval talan a hozzatartozok, de a pszichiater biztos foglakozik ezzel es valami lesz belole, felteve ha van pszichiater.

tegnap 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

"Beküldhetik a pszichiátriára": ez egy értelmezhetetlen mondat. "Menj be a pszichiátriára.": Ez a beküldés. Tovább?

A pszichiátria egyébként nem büntetés-végrehajtás, hanem orvosi intézmény. Ha vagdosod magad, akkor valóban pszichiátriai vagy pszichológusi kezelésre szorulsz, és ezt te pontosan tudod. Úgyhogy mondd csak el a pszichológusnak. Te vagy az iskolapszichológusos mai kérdező, vagy már ketten vagytok ugyanazzal a problémával?

Nem veszélyes önmagára, kettes, a vagdosás nem öngyilkosság, hanem feszültségcsökkentés. Nem indokol bennfekvést. Nem, 3-as, nem halnak meg a vagdosók vérmérgezésben. Legfeljebb ha a kerti metszőollóval vágják el magukat trágyatakarítás és földtúrás közben, és már elmúlt a tetanusz oltásuk hatása.

tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!