Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hamarosan karácsony és egyre...

Hamarosan karácsony és egyre jobban félek az ünneptől. Utálom a karácsonyt, hogy tudnám legalább elviselni? Vannak még karácsonyutálók rajtam kívül?

Figyelt kérdés

A boltokból rendszeresen kijövök, amikor meglátom a sok karácsonyi vackot és meghallom a karácsonyi zenét. Az első közös karácsonyunk lesz a párommal, a kedvéért kibírom, de legszívesebben az egész időszakot kitörölném a naptárból. nem a kereskedelmi őrülettől van bajom (azt csak nem szeretem, de az elkerülhető), hanem hogy mindenki elvárja, hogy szeressem a karácsonyt, pedig az emlékeim miatt nem megy.

Ne olyanokat írjatok, hogy ez szép ünnep meg szeretni kell, mert ez nem segít.


2010. nov. 20. 14:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Látom, itt csak karácsonyrajongók vannak:(
2010. nov. 20. 16:54
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a karácsonyi vacsorákat utálom, meg azt, hogy mindenkinek venni valamit, ha lenne sok pénzem, könnyű lenne, tudnék venni valami hasznos dolgot, de erőltetettnek tartom, hogy most mindenképp kell mindenkinek adni valamit, amikor épp nincs szüksége semmire. Ahogy egyre idősebb leszek, egyre kevésbé élvezem az ünnepet, inkább csak azt szeretem benne, hogy feldíszíthetem a lakást, a karácsonyfát szeretem a szép fények miatt, kb ennyi, ami érdekel az ünnepből.
2010. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen emlékeid vannak, ami miatt nem szereted?
2010. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azokatn nem szeretném leírni, még a páromnak sem sokat meséltem.
2010. nov. 20. 17:18
 5/12 anonim ***** válasza:
:( Sajnálom, ha ilyen tapasztalataid vannak. Talán egy új fejezetet kéne nyitnod az életben, mostantól más emlékeket kötni a karácsonyhoz, engedd, hogy ezek az új élmények legyenek az új életed része.
2010. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most lenne rá alkalmam, nemrég költöztünk össze a párommal, ez lesz az első karácsonyunk. Készülök, gondolokodom a menün, ajándékokon, lakásdiszítésen, de akkora lelkesedéssel, mintha egy műtétre készülnék.
2010. nov. 20. 17:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem az ajándékozás akaszt ki.

Az embernek alig van ideje a meló miatt, pár napra tud előretervezni, aztán kb 20-án jut oda, hogy mindjárt karácsony és kezdődhet a rohanás.

2010. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hát én behányok tőle,mert ilyenkor igyekeznek eljátszani az emberek,hogy minden rendben van.Aztán karácsonykor szoktak előfordulni a legnagyobb cirkuszok.(Persze nem mindenkinél,de sok ilyen van)
2010. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg a karácsonyi műsoroktól vagyok még rosszul :S De ezek inkább a gyerekeknek valók, de akkor én mit nézzek??? Tv-t nem az biztos.

Nekünk is a párommal az első karácsonyunk lesz, inkább az tetszik, hogy lesz egy közös fánk, egy olyan fa, ami még nem volt, csak a kettőnké :)

2010. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tehát nálam a karácsony leginkább a fát jelenti. :)
2010. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!