Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szed/szedett Cipralex-et,...

Aki szed/szedett Cipralex-et, mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Én hétfő óta szedem, este fél szemet és érdekelne, hogy mikor várhatok javulást a közérzetemben...
2010. dec. 2. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem a javulás 3 hét után következett be.

Nehezen álltam rá és nehezen tettem le, de érzékenyebb az idegrendszerem. A hatásával elégedett voltam.

2010. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szedtem pánikbetegségre, sikeresen kigyógyultam, most sajnos újra kell szednem, de más miatt, de megint javulok tőle, kb 2 hét kellett, míg igazán elkezdett hatni.
2010. dec. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

és amíg rá nem áll a szervezetem a gyógyszerre, addig nem is fog javulni a közérzetem? Mert sajnos most napi szinten érzem magamban a belső feszültséget, a félelmet, hogy rosszul vagyok és mi lesz ha....

Félve veszem be a gyógyszert, a nyugtatót mellé, sőt, amit felírt vitamint, még azt is :/ :(

2010. dec. 3. 09:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Cipralex antidepresszás, amit depresszió, pánikbetegség gyógyítására használnak. Tipikus szerotonon visszavétel gátló. Hatása kb 2-3hét után érezhető. A 1/2szem nagyon kevés. Az orvosod valószínűleg emelni fogja az adagot, mert fokozatosan kell emelni. Az adag függ a testtömegedtől is és az, hogy hogyan reagálsz a gyógyszerre. Ha szorongásaid vannak, érdemes kérned valami szorongásoldót mellé (a kettő nem üti egymást), mert a Cipralex nem rövid távú szorongásoldó. Mellé Pl. Rivotrilt, Xanaxot, Frontint szoktak szedni. Utóbbiak rövid távon fejtik ki a hatásukat. Azt nem írtad, hogy mire szeded és hány mg-osat szedsz belőle.
2010. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 hét után már érezhetsz fokozatos javulást, legalábbis nekem az orvos azt mondta, hogy egy hét után már hat, de a két-három hét a biztosabb. Ne aggódj, én is féltem bevenni a gyógyszereimet, de ahogy majd kezdesz javulni, rájössz, hogy ezek a gyógyszerek használtak, így már félelem nélkül fogod őket bevenni.
2010. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok, nekem az első 4 napban kellett felet szednem, majd egy egészet, lehet, hogy neked is fognak emelni, ahogy az egyik válaszoló írta, egy fél elég kevés, de lehet, hogy neked elég annyi, az orvos biztos tudja.
2010. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, emelni fog a dokim a dózison. 1 hétig kell felet, aztán egy egészet kell majd szednem. Mellé írt fel Xanax-ot 0,5mg-osat, reggel-este 1szemet!

Hát az elmúlt 1 hetet úgy tudnám összegezni, hogy pl. tegnap nagyon rosszul viseltem a dolgokat, nem voltam jól, tegnapelőtt viszont jó volt a közérzetem...ma reggel megint arra keltem, hogy mintha "pánikolnék", de elmúlt és 'lekopogom' ma még úgy komolyabb rosszullétem nem volt. Úgy mondta a dokim is, hogy ez gyorsabban fejti ki hatását, mint a többi, úgyhogy remélem innentől kezdve napról napra csak jobb lesz :) vagyis nagyon-nagyon remélem!!! Mert ez az érzés már kikészít :S

2010. dec. 5. 14:59
 8/12 anonim ***** válasza:
nyugalom, kicsit olyan érzést kelt mintha elszállnál, én sokat aludtam tőle
2010. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ma írták fel, pont ugyanezt, én rögtön 1 db-ot szedtem be, és azt is kell mostantól. Csak kár h olyan sokat kell várni a hatására :s én is szeretném érezni a javulást minél hamarabb!
2010. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lekopogom, már kezdem magam jobban érezni! Tegnap este már egy egészet vettem be....annyi, hogy pár napja fáj a fejem tompán, de kibírható, sőt, ma már annyira nem is volt vészes, remélem ez is elmúlik és ez a javulás a gyógyszernek tudhatom be :)
2010. dec. 8. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!