Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál egy depressziós?...

Mit csinál egy depressziós? Öngyilkosságra gondol? Gyűlöli magát? Elutasítja a szexet?

Figyelt kérdés
Szeretném ha depisek, vagy depisek családtagjai írnának, hogy lehet ezt túlélni?Tényleg csak a gyógyszer a megoldás?Egyáltalán segít?
2010. dec. 12. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Igen, gondolnak.

Gyúlöli magát.

Nekem nem segített.

2010. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen-igen, és még megannyi tünetegyüttes van a palettán. Mindenképpen keressél fel pszichiátert, mert ez az állapot csak rosszabb lesz. Ne fél szakorvosi segítséget kérni, csak jobb lesz az állapotod.De neked is akarni kell a kilábalást. A gyógyszer egy mankó, de ha te továbbra is negatívan állsz a dolgokhoz nem ér az egész semmit.
2010. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Én állandóan kedvetlen voltam, nem volt kedvem semmihez, aludtam volna éjjel-nappal. Nem akartam látni senkit, begubóztam, egy pillanat alatt felidegesített bármi, gyakran sírtam, és terveztem az öngyilkosságot. Végül meg is tettem, de nem jött össze. Kórházba kerültem, jobban lettem, az életem ment tovább. Később megint lementem a lejtőn, akkor pszichiáterhez mentem, kedélyjavítót kaptam, de csak egy ideig lett kicsivel jobb. Akkor erősebbet akart felírni, de teherbe estem a férjemtől, és azt mondtam, kösz, nem. Minden szép és jó lett, megszültem a picit, jött a szülés utáni depi, de magamtól legyőztem. Nem tudom, hogy csináltam. Rengeteg dolgom volt, talán "nem értem rá". Azóta van még egy gyermekem, és vannak hangulatingadozásaim, mélypontjaim, de összességében nagyon szeretek élni, mert tűztem ki magam elé célokat, amiket el szeretnék érni még az életben. :) 28/N
2010. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az jó, csakhogy akarattal nem lehet meggyőzni ilyen mélyponton magának az embert, hogy hű de jó élni.fokozatosan talán.
2010. dec. 12. 14:27
 5/10 A kérdező kommentje:
elsőnek írom.És azóta mi van?
2010. dec. 12. 14:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is kevés volt az akarat hozzá. Gyógyszert szedek, már több mint egy hónapja, javulok, de még nem tökéletes, persze gyógyszer mellett is kell tenni magadért, akaraterő így is kell, esetleg változtatni az addigi körülményeken, gondolkodásmódon.
2010. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mostanra elég gyakran kívánom a szexet, antidepresszáns mellett, mert mondják, hogy az visszavehet belőle, csak biztatásként írom :) És amúgy is szex közben boldogsághormonok szabadulnak fel, tehát csak még jobbat teszek magammal :) Ha van párod, javaslom, hogy csináljátok gyakrabban, hátha már ez is segít valamit. Nálam is volt, hogy annyira nem kívántam, de belementem barátom kedvéért, és még így is pozitívan hatott rám.
2010. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem most beette a fejembe magát a gondolat, hogy senki nem szeret, és én vagyok a elgrusnyább ember a földön,Egszerűen útálok tükörbenézni, mindig elsírom magam és direkt nem is adok magamra.Úgy érzem, feldíszített kopasz karácsonyfa lennék.
2010. dec. 12. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyakran éreztem én is így korábban, néha most is! De igyekszem magam túltenni a dolgokon, segít a pszichiáterem és az antidepresszáns is! Persze, sok akaraterőre is szükség van, mert anélkül nem megy! 12 év alatt sok tapasztalatom van már a hullámvölgyekről.
2010. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem segit a gyógyszer... Iszonyatos hangulat ingadozásom van nagyon nagy mélységeket élek meg minden nap, mindenbe csak a rosszat látom ha történik velem valami pici rossz azt én tragikus helyzetként élem meg. Mikor normális pillanataim vannak tudom hogy ami történik meg amit érzek olyankor nem valós gond de aztán jón a mélység ismét. Folyamatossan csak a halálon jár az agyam hogy tudnák meghalni

Nem egyszerü megküzdenem ezzel minden nap, remélem te nem jutsz ilyen helyzetbe....

Tulélni hogy lehet? Merni kell beszélgetni a problémádrol én is azt teszem azért vagyok még itt .

2010. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!