Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kisebbrendűségi komplexusom...

Kisebbrendűségi komplexusom van az iskolában! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most vagyok harmadikos, eddig egy szakközépiskolába jártam, de rájöttem, hogy orvos akarok lenni, ezért átmentem a város legerősebb gimijébe.

Már 4 hónap eltelt, de mégsem tudok "beilleszkedni". Itthon mindent értek, mindent megcsinálok, de amikor a suliban felszólít a tanár, leblokkolok, mert az van bennem, hogy mit fognak gondolni, ha rosszul válaszolok. Végül sehogy sem válaszolok...

Egyfolytában olyan érzésem van, mintha kinéznének amiatt, hogy szakközépbe jártam. Pedig egyébként aranyosak velem, de tényleg azt gondolom, hogy a hátam mögött lenéznek.

Mindenkinek van legalább 2 középfokú nyelvvizsgája vagy 1 felső, nekem meg még semmilyen nincs.

Járok magántanárokhoz, hogy biztos fel tudjak zárkózni, és ott is mindent értek, nehezebb feladatokat megcsinálok ott, mint a suliban, órán mégis leblokkolok.

Ja, és órán figyelni se tudok, mert egyfolytában azon görcsölök, hogy fel ne szólítson.

Eddig még soha nem fordult elő velem, hogy lgjak suliból, de ma ez is megtörtént. Egyszerűen féltem bemenni.


Ki tudom ezt magamból "írtani"? Nem vagyok hülye, mert mondom, hogy itthon minden megy, csak a suliban blokkolok le...


2010. dec. 16. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszer válaszolj direkt rosszul. Ezzel visszaszerzed a kontrollt az események fölött. Ha ezért bárki beszólna, csinálj úgy, mintha tényleg rosszul tudtad volna. Kérdezd meg, hogy volna-e kedve elmagyarázni, mert még mindig nem érted a dolgot. Egyrészt olcsóbb, ha ők segítenek, mint ha a magántanár, másrészt a kapcsolataid is épülnek közben.
2010. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írj nekem privit, talán egy kis beszélgetéssel orvosolhatjuk a problémádat. Van megoldás.
2010. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj egy szakemberrel, pszichológussal, lehet, hogy az okok mélyebben gyökereznek, ha orvos szeretnél lenni akkor ezt meg kell oldanod, mert így sosem leszel az.De addig is gondolj bele mi történne, ha nem jól válaszolsz, mit tennének veled, mitől félsz? Ezeket a rémképeket lehet csak te gondolod magadban viszont, ha sokáig halogatod a változást lehet tényleg baj lesz, de magad fogod okozni, nekik eszük ágában sem lett volna. Sok sikert kívánok és ne lógj mert akkor tényleg nem fogod tudni a választ a kérdésre:).
2010. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is fordulj az iskolapszichológushoz. Az ilyen komplexusos dolgokat nehéz az embernek saját magában megoldani. Még az is jobb, ha valaki barátnak elmondod, csak ő mégsem szakember. Ha esetleg nincs iskolapszichológus (de gondolom van), akkor beszélj egy tanárral, akiben megbízol és jó fej.

Javaslom, hogy ezt mihamarabb próbáld megoldani, mert úgyis mindig elő fog jönni, nem lehet szőnyeg alá söpörni. Sokkal nagyobb probléma lesz, ha később a karriered vagy a magánéleted látja kárát emiatt.

2010. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg lenézed a szakközepeseket(még ha ezt magadnak sem vallod be nem olyan gáz, velem is volt már hasonló...), és így egy kicsit magadat is. ez már régen rossz! először is tisztázd magadban hogy semmivel sem vagy rosszabb mint ők, azt pedig, hogy "kinéznek téged" ha rosszul válaszolsz valószínűleg csak képzeled. de ha nem, akkor próbálj meg tőlük elvonatkoztatni(tudom hogy nehéz),vagy hajtson az, hogy megmutasd mire vagy képes!;) nem mindig feltétlenül benned van a hiba...
2010. dec. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban nincs jó véleményem úgy átlagban róluk, mert 2 évig együtt voltam velük, ott voltam, amikor a tanár szeme előtt sminkeltek órán, bunkón visszaszóltak nekik, vagy öngyújtógázt szívtak a hátsó padsorban...

De nem ítélek el senkit, ha csak annyit tudok róla, hogy szakközépbe jár, úgy vagyok vele, hogy más is tévedhetett, nem csak én. Meg a legjobb barátnőm szakmunkásba jár, őt sem nézem le, tudom, hogy kislánykora óta fodrász akar lenni, és egyébként meg tök művelt. Mondjuk azt már bánja, hogy a szakma előtt nem szerzett egy érettségit, de mondtam neki, hogy sosem késő. :)

De az átlag sajnos tényleg tapló, szóval lehet, hogy tényleg emiatt van ez az egész. Meg az is lehet, hogy csak én lihegem túl ezt a dolgot, hisz az osztálytársaim nem tudhatják, hogy mi megy egy szakközepes órán.

2010. dec. 18. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!