Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek kisebbségi komplex...

Szerintetek kisebbségi komplexusom van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy mostanában eléggé magam alatt vagyok,mert

úgy érzem,hogy mindenki utál.Ha meglátom a többi lányt,egyből az jut eszembe,hogy én elbújhatnék mögöttük mert tök ronda vagyok és mindenki utál.Ez kisebségi komplexus nem???...Van olyan,hogy órán jelentkezni akarok,de nem merek,mert félek,hogy akkor mindenki rám fog nézni és kiröhögnek vagy nem merek kiállni az emberek elé szerepelni,mert félek,hogy ezt fogják gondolni,hogy én tök hülye vagyok meg tök csúnya.

Néha már engem is zavar,hogy mindenkit szebbnek látok meg okosabbnak magamnál,próbálom elhitetni magammal,hogy nem így van,de a végén mindig rájövök,hogy én vagyok a legértéktelenebb.Tudom beteges,de néha úgy megyek be fürdeni a fürdőszobába,hogy vigyázok a tükörre nehogy meglássam magam,engem is zavar,de egyszerűen elnyomottnak érzem magam mindenhol és ezért nem is szeretem a társaságot,mert akkor egyből olyan érzésem lesz,hogy ők tök menők és meg csak egy kis sz*r!!!!Ilyenkor mit lehet tenni?Mit csináljak,hogy elmúljon?Csak Pszichológushoz nem akarok menni,minden más tanácsot megfogadok:):):)


14/L


2011. márc. 4. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok de mintha én írtam volna!:D

Nem jó ez. Valahogy le kell győznöd ezt az érzést. Te is értékes vagy! Biztos vagyok benne, hogy van rajta szerethető szép dolog. Csak most nem látod, mert már berögzült a rossz gondolataid magaddal kapcsolatban.:S

2011. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

ha dumálni akarsz irhatsz nekem is..én is igy érzem magam :S

13/L(14 leszk)

2011. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szerintem kajak depressziós vagy, közepesen súlyosan.

Bocsi, h ezt írom, de erre már antidepresszáns kell.

2011. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem vagyok ezzel egyedül...
2011. márc. 4. 20:14
 5/16 A kérdező kommentje:
A kisebbségi komplexus depresszió???Biztos van valami köze a kettőnek egymáshoz,de ilyenkor mit csináljak????
2011. márc. 4. 20:15
 6/16 anonim ***** válasza:

a depresszió meg a komplexus mások. Neked mindkettő van,és a komplexus kiválthatja a depressziót.



orvoshoz kell fordulnod

2011. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez nagyon gáz...Ha orvos megyek mit tud velem csinálni?

Attól még a véleményem nem fog változni magamról...

2011. márc. 4. 20:28
 8/16 anonim ***** válasza:

felír antidepresszánst.

én is komplexussal kezdtem, de elég komoly depresszió lett belőle

2011. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
kis eltérésekkel, de szinte ugyanez .... már elegem van belőle
2011. márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A probléma valóban benned van, de csak amiatt, hogy ezt hiszed magadról. Mivel te okozod önmagadnak a problémát, ugyanígy, te tudod megszüntetni is. Gondolkozz egy kicsit, mitől "menők" azok, akiket említesz? Tőled, mert te tekinted őket annak. Ha órán jelentkezel, akkor nem másoknak jelentkezel, nem nekik akarsz szerepelni, hanem tudod a kérdésre a választ, vagy van mondanivalód. Ez önmagában már egy érték. Ha ezt el is mondod az órán felállva, akkor ezt az értéket közvetíted a többieknek is. Mi van, ha kinevetnek? Akkor önmagukat fosztják meg attól az értéktől, amit te adsz nekik. Ezzel nem te leszel szegényebb, hanem ők. Azaz, nem te vagy a hülye, hanem aki annak gondol, mert értetlen. A másik dolog a szépség: Ez relatív. Mihez képest? Az a szép ember, aki önmagát adja, és önmagát felvállalja. Ne akarj más lenni. Ha egérke vagy, akkor légy büszke egérke. Az, hogy valaki nagyon szép, olyan, mint egy modell - abban neki semmi érdeme nincs. A szüleitől kapta. Akkor mire vág fel, ha szép? Azt könnyű elhordozni, és könnyű más érdemével dicsekedni. De mit tett ő? Páváskodott? No hiszen, nagyon nagy érdem. Annak semmi értéke. Ám amikor te emelt fővel meg mersz jelenni bárhol, és bele mersz nézni a szemekbe - na ez már valami. Ha fürödni mégy, nyugodtan nézz a tükörbe, és látni fogsz egy bátor kislányt, aki meri viselni ezt a külsőt, ami neked van. Ha így teszel, akkor megjelenik rajtad majd egy belső szépség, amit az intelligens, érző emberek fognak értékelni. A többi meg nem érdekes, disznók elé ne szórj gyöngyöt. Ha valaki kinevet, meg is érdemli, azaz, nem érdemli meg, hogy bármise is méltasd. Az ilyenek számodra nulla emberek, nem kell velük foglalkozni. Ha néha kell egy kis támogatás e téren, írj privit. Nem kell ide semmiféle pszichológus, meg antidepresszáns! :) piha!
2011. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!