Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Részletek lent, bocsi, hogy hosszú.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szépen belecsusszantam az anorexiába a nyáron, mivel nagyon beakartam jönni egy srácnak, neki viszont más jött be, és bánatomban rengeteg csokit ettem összevissza, fel is csúszott plusz 3-4 kiló tavaly télen. Szülinapomkor voltam nagyon durván duci, bár csak 49 kg voltam a 160 cmhez, de eléggé látszott, úgyhogy nekiálltam fogyni, de az olyan volt, hogy kb. alig ettem egy nap, és ha ettem is, általában vmi édesség volt.

Szerencsére ebből kijöttem, és végül rábeszéltek augusztusban, hogy egyek már végre, mert nagyon nemlesz jó vége. Igen, el is kezdtem enni, de akkor én nem akartam meggyógyulni, és visszacsúsztam, csak ettem egy reggelit (péksütit)meg tejet, délután kefír vagy hasonló. Ezt csináltam szeptemberben végig, és október közepéig, amikor volt olyan hogy attól rettegtem, hogy elájulok a 4-6os villamoson, és olyankor ettem.

Augusztus vége felé megismertem egy srácot, akinek nagyon bejöttem (szerintem olyan első látásra cucc volt, vagy hasonló) de akkor azt modntam neki, hogy ne, mert máég midng nem léptem túl azon a srácon, aki miatt anorexiás lettem. Nem voltam nagyon durván az, legalábbis ruhában nem látszott annyira, csak hogy nagyon vékonyka ez a lány.

Októberben jöttem rá, hogy nekem is bejön az a fiú, akivel megismerkedtem nyár végén, és miatta elkezdtem rendbe rakni magamat, és már én is akartam, mert rájöttem, hogy ez nem mehet így tovább, meg a színpadon nem akarok majd rosszul lenni a bemutatónkon (színészkedem) és elkezdtem enni. Meg mikor őszi szünetben mentem ruhát venni, ott néztem magamat, hogy jeeszuus, de rohadt sovány vagyok, mellem alig volt kb.

Azóta összejöttünk, vagy vmi olyasmi, de annyira félek attól, hogy nem fogok már tetszeni neki, ha visszajönnek a kilók, és ááá... egyik éjjel volt is egy rémálmom, hogy emiatt hagy ott, mert meghíztam, és annyira nem akarom =(

sportolok rendesen meg ilyenek (anorexia idején is, és nem kellett abbahagynom, mert volt erőm, most meg még több xD).

És olyan szar, mert mikor átöleli a hasam, vagyis átfogja a derekamat, van, hogy néha olyankor azon kattog az agyam, hogy fúúújjj hájas a hasam, vagy hogy nem találja-e túl hájasnak-e.... ááá A hasamon volt nagyon sok felesleg, azt úgy kb. leadtam mind, és most is egész vékony, csak estére nagyobb, mert ugye emésztés-anyagcsere meg ilyenek.

160 cm vagyok, most szerintem olyan 44-45 kió lehetek, már nem mérem 1 hónapja, mert nem érdekel őszintén xD 38 kiló voltam október közepén, amikor elkezdtem újra enni, és mostmár kb. normálisan eszem, bár azért figyelem, hogy miből mennyit, és néha édesség is becsúszik már, de csak olyankor, mikor megyek úszni xD


2010. dec. 22. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyél! Ha veled van, akkor így tetszel neki, ne is jusson eszedbe, hogy esetleg túl hájasnak gondol! Pláne, hogy te magad is tudod, hogy nem vagy az. És ha így tetszel neki, akkor 5 kilóval többel el tetszeni fogsz, az nem akkora különbség, amiért valaha is bárkit otthagytak volna.
2010. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

persze, nem csinálom, hogy koplalok újra, bár néha hajlamos vagyok kibírni kaja nélkül xD pl. ha este elég későn jön rám az éhség, már normálisat nem nagyon eszem, max tejet vagy kefírt egy picit.

apukám azt mondta, hogy kb. meg sem látszik, hogy híztam olyan 6 kilót... xD én azért kicsit érzem, de tényleg nem olyan durva, bár vagyok kb. 44 kiló, nem annyira hájas ez a 44 mint annó volt, amikor koplalással mentem le. vagyis nem tudom... xD jólvan, este már hülye vagyok...

2010. dec. 22. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Figy!


Ne légy hülye... sportolsz, aktív életet élsz, szerinted a testednek elég annyi kaja amit most eszel?? Te egy csontkollekció vagy! A tested saját magát emészti fel, a te test súlyod kb 55 kgnak kell hogy legyen... ha ennek ellenére sem hízol akkor fordulj orvoshoz, mert ez nem játék... ez halállal is végződhet..

2010. dec. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

most már eszek normálisan =) és rendszeresen.

mindennap reggelizek, (parizer/sonka/sajt fekete kenyérrel és paprikával paradicsommal vagy műzli tejjel, esetleg péksüti.

tízórai így a szünetben nincs, mert később kelek jóval, szóval csak gyűmölcs meg tej

ebéd: ami van leves (most speciel krumplileves vagy húsleves, esetleg vmi zöldségleves) + vmi hús krumplival (ma disznópörkölt krumplival meg céklával és savanyúkáposztával, bár csak a felét bírtam megenni)

vacsi: vmi húsféle, bár speciel mára nem voltam olyan éhes, úgyhogy kefírt ettem.

De ahogy számolom, a 2000 kcal kb. megvan, és amúgy a versenysúlyom anorexia előtt 46-47 kg volt kb.

Amúgy arra rájöttem, hogy nagy baromság volt a napi egyszeri kaja, és slussz (vagy régebben szintén napi 1-2 kajálás és csoki--> emiatt híztam meg, vagy legalábbis túl sok volt a testzsír%om, most jó szerintem kb.)

2010. dec. 23. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kicsit vonatkoztass el ettől a kilokalóriás, meg testzsír% meg mindenféle fostól... eléggé az anorexiás emberek tüneteit mutatod... mivel nem evés+sok sport esetenként az túlzott kifőzött, kipirított kaják is előfordulnak... az az igazság jó ok legyél vékony, figyelj od magadra stb, csak ez egy kicsit már akkor is beteges a 38kg pedig vészesen kevés...

Ha pedig a pasik aggasztanak, a kisportolt vékony nőket a férfiak 80%-a utálja... jómagam is ilyen vagyok...


De annyit azért tarts észben kalória így kalória úgy, összhangban kell lenni a kajálásnak a testmozgással. Másrészt ha még annyit is eszel ami épp fedezi a napi szükségletet még az is csak elméleti mivel, mi van azokkal a dolgokkal amit az ember szervezete megkövetel... sokszor egy stresszes nap után lehet nem elég a pontosan kalkulált cucc... nem említve azt hogy, azzal is vegetálsz..

Én poénból megnéztem 1x mikor nyáron dolgoztam építkezésen napi 8000kcal, és úgy izmosodtam mint állat, nem igazán zavart mit tömök magamba... Egy téli túrán ahol napi 30km volt a táv nem kevesebb mint 14000kcal... szóval okosan ezekkel a számolgatásokkal, túl sok tényező hibás/hiányzik.. főleg hogy fiatal vagy és kell az energia.

Másrészt ami könnyebb egy cementes zsáknál az nem ember :D:D:D...

2010. dec. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de eszem, úgyhogy nem tudom, miért írjátok sokan, hogy nem eszem. xD

najó, a kalóriás dolog az ugye tényleg egy hülye mánia, de előbb utóbb azzal is lefogok állni, mert néha naon idegesít (régebben naponta álltam mérlegre, mostmár kb. 1-2 hónapja nem álltam rá, erről is leszoktam xD) régebben is ennyit ettem kb. csak jóó sok csokit xD na igen, vajon miért is volt az a nagy úszógumim meg... =D

amúgy egyik barátnőm még annyit sem eszik mint én, pedig ő nem volt anorexiás meg nem is az, de neki kb. abból áll, hogy reggeli nuku, suliban eszik egy szendvicset, meg otthon ebédel és ennyi. mondjuk szokott azért csokizni, de sportol mellé heti 2x (evezik)

2010. dec. 24. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem hinném hogy egy fiú is megérne annyit hogy anorexiás legyél miatta, keress olyat aki úgy szeret ahogy vagy.


ui.: amúgy látom viccként élted meg a sok xD"-ből ítélve, nem is értem minek írtad le, biztos unatkoztál :)

2010. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem viccként éltem meg, csak egyszerűen ilyen vagyok, sokszor xD-zek, msnen is, meg alapból nagyon vidám emberke vagyok, és csak amiatt parázok attól, hogy már nem kedvelne annyira, mert ő nem ismert amikor kicsit husisabb voltam, bár képre azt mondta, hogy az sem volt gáz.

És annó nem miatta fogyóztam, de most ugye miatta (is) szeretnék jól kinézni, mármint, hogy neki és magamnak is tetszek.

2010. dec. 25. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!