Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önsajnálat ellen van hatásos...

Önsajnálat ellen van hatásos módszer?

Figyelt kérdés
Olyanokat bántok,akiket szeretek. Éppen emiatt.
2010. dec. 28. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj valamit! Én például takarítani szoktam. A mozgás, meg a sikerélmény átsegít az ilyesmin. A családomnak is szoktam mondani, hogy nem rájuk vagyok mérges, és próbáljanak távol maradni tőlem, nehogy leharapjam a fejüket. Ha nem múlik vagy rendszeresen visszajön, akkor menj pszichológushoz.
2010. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sztem nincs rá semmi, max megváltozol
2010. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hallottam/olvastam, hogy ilyenkor kell olyanok felé fordulni, akik még rossszabb helyzetben vannak. Jótékonykodni, önkéntes munkát vállalni. Magától elmúlik az önsajnálat, ha szembesülsz azzal, hogy lehet, nem is olyan rossz neked lenni :)

Vagy szoktak ilyenkor nagy próbákat teljesíteni.

Pl végigmenni az El Camino-n.

2010. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van. Sajnálj másokat.
2011. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van. Az utolsó két hozzászólóval értek egyet.Valószínűleg nem te vagy a világ legszerencsétlenebb embere.A világ tele van nálad sokkal rosszabb helyzetben lévő emberekkel.Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:Van hol laknom? Van mit ennem? Van aki szeret? stb. Segíts azokon akiknek ezekből hiányt szenvednek.Próbálj jobban figyelni a körülötted élők problémáira és segíts nekik ha tudsz.

Én nagyon erős önsajnálatot akkor éreztem amikor depressziós voltam. Nekem akkor kimondottan jól esett ha olyan videókat néztem amiben emberek tanúságtételeiket mesélik el. Ezek olyan emberek voltak akikkel valami szörnyű dolog történt. Elmesélik kálváriájukat és életük megváltozását. Ilyenkor mindig rájöttem, hogy van még remény számomra is.

2011. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi a depresszió ha nem önsajnáltatás minden betegség az arra vannak, hogy csodálatos önsajnálatot érez.
2015. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: mintha a google translate-ből "lépett volna elő" a mondatod. Párszor el kellett olvasnom,míg megértettem.
2015. nov. 5. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!