Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít paranoianak?

Mi számít paranoianak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pánikbeteg vagyok és néha félek ételeket megenni, nehogy valami méreg legyen benne (nem mindig szándékos mérgezésre gondolok, de néha az is eszembe jut). Az segít ha valaki más is eszik velem ugyanabból. Meg néha eszembe jut, hogy mi lenne ha mindenki engem figyelne és én lennék a középpontban (mint a Truman-show-ban). Ezeknek mondjuk nem szánok sok időt. A kérdésem az, hogy az is paranoiának számít ha már eszembe jutnak ilyenek? Illetve a paraoinás ember tudja, hogy hülyeségektől fél? Mert én egyértelműen tudom, de mégis félek...:S
2010. dec. 28. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában indokolatlan félelmet értünk alatta. A mérgezős dolog például teljesen alaptalan, ha nincsenek ellenségeid, illetve nem ők főznek rád. Az állandó félelem: szorongás. A fentiek szerintem kényszerképzetek, amikkel érdemes lenne pszichológushoz menni.
2010. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem a kérdésedre adok választ,de talán segít,hogy nem vagy egyedül,csupán nekem egy kicsit más irányú ez az egész.:) Nekem azok az "őrültségeim" (ahogy a Húgom fogalmaz:),hogy például,a papucsaimat miliméter pontosságra egymásmellé teszem,a dolgok helye sem mindegy,sőt sokszor kifejezetten úgy érzem,hogy ha valamiből kettő van,akkor annak "muszály" egymásmellett lenni,hogy "ne legyen egyedül". Tudom,hogy butaságnak hangzanak,de velem ez van. És ez kifejezettene este jön rám.19L
2010. dec. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a "ne legyen egyedül" dolog nálam is megvan :) Ismerem az érzést :)
2010. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!