Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik lehetnek a mazoismus...

Mik lehetnek a mazoismus lelki okai? Mazoista vagyok? További információk lejjebb.

Figyelt kérdés

Egészen kis korom óta szerettem azt játszani hogy szolgáló lány vagyok, barátnőmmel gyakran kötöztük meg egymást és képzeltük hogy megpofoznak, kényszerítenek, ilyesmik (de mindenféle szexualás gondolatok nélkül). Tizenéves korom óta élvezem ha fájdalmat okozok magamnak, kezdetben csak a hasamnál azóta már önkielégítés közben is (elég durván). Nem akarom hogy bárki bántson engem nem élvezem hogyha fáj valamim csak akkor élvezem ha én teszem magammal. A szado-mazo történeteket sem szeretem mert zavar hogy a szenvedő félnek valójában ez jó - az én fantáziáimban a szenvedő fél tényleg szenved és nem akarja hogy bántsák őt.... Mazoista lennék? Ha nem, akkor mégis mi ez? Miből fakadhat? Káros, próbáljak leszokni róla? Hogyan tehetném? Milyen lelki okai lehetnek?

Családi háttérről csak annyit hogy világéletben békés, boldog családom volt, nagyon szeretjük egymást, iskolában sikeres vagyok, viszont eléggé önbizalomhiányos vagyok főleg kapcsolatkialakításban a másik nemmel... Nemrég észrevettem hogy 7éves kishugom is azt játsza mint én korábban - tehetek bármit érte?


2011. jan. 5. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

mit mondjak, meglehetősen furcsa vagy...

az még, hogy ilyen gondolataid vannak, az se egészen normális, de az még hagyján, na de, hogy "fájdalmat okozok magamnak, kezdetben csak a hasamnál azóta már önkielégítés közben is (elég durván)." ez már kóros.


mégis mit csinálsz, hasba vered magad, vagy mi?

szerintem hagyd abba, mielőtt komolyabban megsérted magad.

ha egyáltalán nem kamu a kérdés, mert ez is felmerült bennem, hogy jót szórakozol a válaszadókon...


saját magad gerjeszted ezeket a gondolatokat, ha egyszer is tudatosan elterelnéd a gondolataidat, mással foglalkoznál, egy idő után eszedbe sem jutna.


az is baj lehet, hogy nem történik veled semmi érdekes, így próbálsz meg valami izgalmas, veszélyes helyzetet átélni.

menj el vadvízi evezésre, bunjee-jumpingolni, csinálj valami "hülyeséget" lehetőleg társasággal, utána már nem fogsz vágyni ilyesfajta dolgokra, remélhetőleg.

az is segíthetne, persze ha egyáltalán ki akarsz gyógyulni ebből az őrült állapotból, ha érne egy kellemetlen tapasztalat, konkrétan fizikai agresszió. valami light-os. kapnál egy pofont, jól összekarmolásznának, seggbe rúgnának, ilyenek után szerintem elfelejtenéd ezeket a beteg dolgokat.

2011. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mazochista. Így írják. Ha már annak hiszed magad, akkor tudd is. Ha így rákeresel a Googliban, találsz leírást.
2011. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég nehéz kérdés, számtalan egyéni út vezethet oda, hogy ez kialakuljon. Káros annyiból lehet, hogy egyszer véletlen túlzottan megsértheted magad. Illetve ha ezt a jelenlegi vagy későbbi párkapcsolatodban nem sikerül feldolgozni (mármint a pároddal).

Ha Téged zavar, szerintem keress fel egy pszichoterapeutát. Együtt rá tudtok jönni a lelki okokra, esetleg meg is változtatható.

2011. jan. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem csak azt akarod hogy valaki "megmentsen"

akármilyen furán is hangzik így leírva sok embernek

2011. jan. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Konkrétan mire gondolsz a megmentésre-várás kapcsán?

Kedves első válaszoló! Biztosíthatlak róla, hogy nem kitaláció a kérdés, hidd el, nem találnék ki ilyeneket! :S:( Az unalmas élet - hát, nemtom... lehet... mondjuk mgé sose gondolkodtam olyanon h unalmas e az életem vagy sem... 8-O

Véleményetek szerint megpróbáljak beszélni a hugommal erről? meg tudom akadályozni?

2011. jan. 6. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem olyan borzasztó dolog ez, de nem is mindennapos. Azért kérdezd meg a húgodat, miért csinálja? Otthon rendezett a légkőr?
2011. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!