Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor lehet valakire azt...

Mikor lehet valakire azt mondani, hogy depressziós?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A Depresszió egy lelki betegség,általában azok az emberek,akik valamit nem tudnak feldolgozni valami megrázkódtatás éri őket.Vagy nagyon sok problémájuk van és nem tudják elviselni.nem látják értelmét az életüknek,állandóan csak sírnak,nagyon letörtek,állandóan rossz kedvük van,mindent negatívan látnak,elég sok tünete lehet pl:ingerlékenység,alvási zavarok,szomorúság,öngyilkossági kísérlet.

A depresszió abból adódik, hogy az agyban nem megfelelő a szerotonin szint.

Ha valakin ilyen tüneteket veszel észre,az depressziós...

2011. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogjunk mindent a szerotoninra és még véletlenül sem magunkban keressük a hibát. Ez is egyfajta hárítás. Nem én vagyok a hibás hogy ilyen lettem, hanem egy vegyület bennem. De majd beszedek rá pár bogyót oszt jóvan. Persze... :)
2011. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a depressziót tévhitekkel ellentétben NEM olyanok váltják ki, hogy pl. kapsz egy egyest. Lassan alakul ki, sok oka lehet (magány, alacsony önértékelés, kiközösítés, családi problémák, stb.)

Amikor pl. egy rokon meghal, akkor az illető nem lesz feltétlenül depressziós. Egy ideig csak depresszív állapotban van. Amikor túllépi azt a bizonyos időhatárt és nem lesz jókedvű, már beszélhetünk depresszióról.

Hozzájárul az is, hogy az ember kilátástalannak látja a jövőt, nincs önbecsülése, mindenkinek meg akar felelni, nyomott hangulat, öngyilkossági gondolatok, érdektelenség, "minden mindegy", nem tudsz koncentrálni, alvászavar és étvágy csökkenése

itt még nem is beszéltem a mániás depresszióról. remélem segítettem :)

14/l

2011. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

@22:57


Tyű, de korrekt :) Bár halál után előfordulhat pl. reaktív depresszió. Az is kétségtelen, a gyászt sokszor összekeverik vele, pedig nem kéne. De a gyász állapota sem depresszív állapot. Vigyázzunk ezekkel a szavakkal, árthatnak :(

2011. jan. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!