Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapcsolat, és barátok nélkül...

Kapcsolat, és barátok nélkül milyen az élet?

Figyelt kérdés
én személy szerint a szülökel élek,se barátnö se haver nem bennem van a hiba csupán kis faluban lakom! sok a prüd meg a hasonló emberek akik elvárják hogy csak mindig én menyek.nem vagyok homo se bi de én úgy gondolom haverokra szükség van mig az ember nem találja meg a párját.. gondolataitokat kérem köszi!
2011. jan. 12. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lassan én is ilyen helyzetbe kerülök pedig nagy városban lakom.

A barátom miatt eltávolodtam a haveroktól hogy folyton vele lehessek és vele beszélgessek minden percben.Nem járok el sehova.Viszont a kapcsolatom is kezd eléggé nem rendben lenni úgyhogy lassan senkim nincs.Persze számíthatok a szülőkre...:\ úgy érzem velük nem beszélhetek meg semmit és nem is jövök ki velük túl jól ...

Sok ember szerint ez elfogadhatatlan...viszont én kezdek "antiszociális" lenni...:)

2011. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát az élet így egy rakás sz@r. Az elején úgy gondoltam majd elleszek egyedül is, de sok dolgot nem tudok megbeszélni a rokonaimmal, így sok dolog megemésztetlenül kavarog bennem. Ilyen vagyok, faluban lakok én is. Kevesebb ember, kevesebb lehetőség. Nem találok olyan embert akivel kijönnék, mivel eléggé szűk látókörűek. A kivétel meg már rég valami koliban ül, és hogy ne csak a környezetemet okoljam: a szüleim eléggé antiszociálisak, lenéznek más embereket, így én is ilyesmi lettem. Így esélytelen a dolog. Nekem elég lenne egy nő is aki tényleg szeret, és akivel tényleg elvagyok. A baráti társaság összefügg a dologgal, meg nem is. Ahhoz, hogy lehetőséged legyen megismeri egy lányt, ahhoz emberek közé kell menned, embereket kell megismerned, és tapasztalatot kell szerezni. Ezt teheted egyedül is pl. egy nagyvárosban, de egy falun hova mész egyedül? Itt van 15 kocsma meg 6 bolt, de olyan hely ahol normális emberekkel részt vehetnél valami programon, olyan nincs. Tehát itt az működik, hogy ismersz valakit, aki bemutat valakinek stb. Én ezt úgy oldom meg, hogy unokatesómmal, és az ő haverjaival mászkálok mindig. Nem lehet mindent arra fogni, hogy faluban laksz, és hidd el, benned is van hiba, csak egy városban több lehetőséged van, itt megy csak egy, és ha az nem jó akkor szoptad az egészet. Én eddig jutottam el magamtól, ez a véleményem a dologról. 19/F
2011. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de benned is nagy hiba van társadalom ellenes vagy."antiszociális" én nem szeretnék!
2011. jan. 13. 12:41
 4/11 A kérdező kommentje:
falun tényleg nem sok lehetőség van 2 bár 10 kocsma 1 cba. :)
2011. jan. 13. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már önmagában az nagy dolog, hogy erre rájöttél és kimondtad magadnak. Sokan egész életük során nem jutnak el idáig, hanem antiszociálisak lesznek, vagy végigülnek mondjuk 40 évet a falu egyetlen kocsmájában.

Ezen változtatni nem lesz könnyű, mivel a körülmények adottak. De ha már a szándék megvan, akkor a lehetőségeket is könnyebben veszed észre, ill. jobban meg tudod becsülni az értékes kapcsolatokat, ha lesznek.

Végszükség esetén meg akár költözhetsz is, munka, továbbtanulás stb.

A lényeg, hogy ne égj ki, ne add fel és bízz magadban.

2011. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
El kell költözni. Ennyire egyszerű.
2011. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"úgy gondolom haverokra szükség van mig az ember nem találja meg a párját"


Meg utána is. Mert az hibás elképzelés, hogy az ember "megtalálja a párját" és akkor onnantól a külvilág megszűnt.


Visszatérve a fő kérdésre, a legtöbb ember igényli a társaságot. Aki nagyon igényli, annak a társaság hiánya súlyos probléma. Szabályosan nem bírja az egyedüllétet, elkeseredik, ideges rohamai lesznek, dühöng, sír stb.


Aki kevésbé igényli, arra alattomosabban hat. Egyszerűen ürességérzetet okoz, tompa, rossz hangulatot. Egy idő után a teljes elszigeteltség kialakítja a valószerűtlenség érzését is: az ember elfelejti, hogy mi számít normálisnak, nem tudja, hogyan kell másokkal beszélni, különccé válik, furcsa szokásokat vesz fel.

2011. jan. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15:08


Antiszociálisnak lenni, aszociálisnak lenni és folyton a kocsmában üldögélni három teljesen különböző dolog.

2011. jan. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen pont ezt érzem űreséget jó lenne pár haver akire számithatnék de falun lakom itt nagy mértékben leszükül minden,elfordulnak az emberek 1mástol.prűd irigység érdekszerű ilyen emberekre nincsen szükségem..hm ,nehéz.bennem nem sok hiba lehet mert ha van valamim mindig is megfeleztem.általában én vagyok az első aki meg kérdezi ha olyan helyen vagyunk mit fogyasztasz stb.szerencsétlen vagyok.ja és nem szemtelen! de KÖSZI A VÁLASZOTOKAT!
2011. jan. 16. 07:41
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is magányosnak érzem magam. Párom ugyan van, de barátaim nem nagyon…konkrétan egy.

Mikor pár hete megint véget ért egy barátságom nagyon magam alatt voltam és körbenéztem a neten, hogy vajon más is olyan magányos e barátok terén mint én. Itt a gykorikerdesek.hu-n olvasom, hogy igen mások is járnak hasonló cipőben, hogy milyen sok magányos ember van, és (nem bunkóságból) de valahogy megnyugtat ez a tény, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Ez valahogy erőt adott.

Ezután jött egy ötlet, és pár napja készítettem egy honlapot, ahova a tervek szerint történeteket tennék fel. Olyan emberek történeteit, akik hasonló cipőben járnak, hogy erőt adjunk egymásnak, hogy nem vagyunk egyedül a problémáinkkal….a főbb témák: barátok nélkül, pár/szerelem nélkül, kismamák egyedül, állás nélkül. De ha valaki nem akarja megírni a történetét, de van valamilyen problémája, é tanácsot kérne az is írhat.

Ha gondoljátok nézzétek meg a honlapot: padlonvagyok.fw.hu a bemutatkozás menüpontban többet megtudtok az oldalról.

2011. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!