Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy horrorfilm megnézése után...

Egy horrorfilm megnézése után miért van az sokaknál, hogy nehezen vagy egyáltalán nem tudnak elaludni?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok nagy horrorrajongó, épp a fentebb említett dolog miatt, nincs erős idegzetem az ilyen filmekhez. Az miatt meg nem nézem meg, hogy egész éjjel parázzak rajta...

De tapasztaltam ezt már másnál is, aki megemlítette haverok/ismerősök közül.


Miért van ez? Az agyunk képzeli be magának?


Köszönöm a válaszokat előre!


2011. jan. 12. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is közre játszhat, hogy az agyunk beképzeli magának (ahogy mondtad) meg a félelem. Előtte van az embernek a filmben lévő alakok, jelenetek. És ilyenkor egy apró kis rezzenésből is elefántot csinál és így mégjobban fél.
2011. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek érzékenyebb az idegrendszere,jobban átéli,"valósabbnak éli meg" a látványt,mint mások, és az ilyen filmek nézése közben egyfajta stresszállapotba kerül, ami folyamatos éberségi állapotban tartja a szervezetet.Az agy a stresszfaktorra koncentrál, az adrenalinszint megemelkedik, az izmok görcsösebbek, és csak bizonyos idő után tud az ember ellazulni.Pont olyan,mint más hétköznapi stresszhelyzetek.
2011. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tiniként imádtam a horrort, filmben és könyvben is, most meg egyszerűen már nem bírom megnézni, elolvasni sem. Nagyon félek, és abba kell hagynom vagy inkább már bele sem kezdek ilyenbe, nem tudom, mi lett velem :D
2011. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, várok még!
2011. jan. 13. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!