Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdhetem le az üldözési...

Hogy küzdhetem le az üldözési mániámat, és a telefonfóbiámat?

Figyelt kérdés

Volt barátom egy nap 25-30szor zaklatott telefonon, állandó jelleggel ellenőrzött, mikor hova megyek, mit csinálok...a végén már bőgtem, ha szólt a telefon,és azóta képtelen vok felvenni, ill. hívni vkit.

Volt 1 csaj, aki meg folyton rám akaszkodott, msn-en, facebook-on, iwiw-en örökké írt, megfojtott a ragaszkodásával, utánzásával, tiltottam.

Viszont azóta is félek bárkivel ismerkedni, m sokszor ő küldött embereket, h szerezzék meg a bizalmam, h kibeszélhessen, meg h visszaférkőzzön az életembe. Mostmár fenyegetőzik, h szétveret, ha nem leszek a b.nője.

Szabályosan bepánikolok, ha egyedül kell utcára lépnem, msn-t, közösségi oldalakat nem merek használni, parázok mindentől.

Hogy tudnám ezt leküzdeni? Pszichológusra nincs pénzem, és mostmár állandó jelleggel rettegek olyankor is, mikor tudom, h nem lehet ott, és a b.nőim mondják, h ez már túlzás.


2011. jan. 14. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:

kezdj el meditálni, attól megnyugszik az elme és a lélek.

olvasgass spirituális mesterektől ami szintén nagyon sokat segít a lelki béke megtalálásában. Ajánlom neked Eckhart Tolle könyveit például, aki "megtanít" élni ;)

2011. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, én is telefonfóbiás vagyok, bár nálam nincsenek efféle kiváltó okok, egyszerűen csak kirázott tőle a hideg világ életemben. Nálam a megoldás az lett, hogy rájöttem, hogy simán tudok telefon nélkül élni. Azért, mert mások állandóan azon lógnak, nekem még nem muszáj.


Próbáld meg, hogy kikapcsolod azt a buta telefont és otthon hagyod, és rögtön jobb érzés lesz.

2011. jan. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valóban, egyet kell értenem ezzel. A telefon a szabadságomból foszt meg. Én sem viszem magammal. És mindig csendesen van. Naponta egyszer kétszer megnézem. Ha fontos, akkor visszahívom. Tőlünk függ, hogy mennyire tesszük függővé életünket a telefontól vagy a nettől. De ha megtesszük, akkor tudjuk hogyan kell ezekkel bánni.

Neten nagyon jó, értelmes és hasznos kapcsolatokat lehet építeni. De ide már egy más viselkedési forma való, nem mint a való életben. Igaz az alapok hasonlóak.

2011. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nincs telefonom egy jó ideje, csak néha vezetékesen keresnek. :S ...neten e-mailt könnyebben küldök vhogy, m ott nincs az, h most azonnal kell, át tudja az ember gondolni mit ír....meg a telefonban az zavar, h beszélni kell vkivel, akit nem látsz, akinek más a hangja mint élőben, és tiszta rossz:S
2011. jan. 15. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Okés, ez a telefonfóbia. És mi az az üldözési mánia? Ha egy ember üldöz, az nem mánia. Az tény. Az üldözési mániában szenvedőt mindenki üldözi. A rendőrtől a kéményseprőig.
2011. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, és ez a baj...az, h ha vki új ember meg akar ismerkedni velem, mindig attól rettegek, h hátha az a nő küldte rám. Egy csomó ismerősömre gyanakszom, és emiatt kerülöm őket. :S
2011. jan. 15. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A te félelmed nem alaptalan rettegés. Te tudod kitől félsz, és miért? Akinek ez a mániája, az mindenkitől retteg, és mindenért.

Egyébként nem tudom felfogni, hogy miért nem tudod azt a nőt lerendezni? Nem megölésre gondolok, csak arra, hogy mivel tart, ha tart téged fenyegetésbe?

2011. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is hasonló tüneteim vannak teljesen megtudlak érteni. Én is mindenkire gyanakszom, félek az emberektől, próbáltam leküzdeni, de nem nagyon sikerült.

Mi van veled azóta? Még mindig zaklat az a nő?

2011. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!