Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség? Ha...

Létezik ilyen betegség? Ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés

szóval mondjuk hogy van egy fiú, aki állandóan másokat szekál. De nagyon durván, nagyon aljasul. (olyanokat is csinál, hogy egy lánnyal összebarátkozik, a lány beleszeret, de ő a haverjaival csak röhög rajta, elmeséli a lány személyes dolgait, megalázza meg minden)

mindenkit szekál.

én arra gondoltam, hogy nincs magával megelégedve... és kivetíti másokra...

milyen okai lehetnek még? esetleg van egy ilyen betegség, aminek ilyenek a tünetei?

előre is köszi :)


2011. jan. 16. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez nem betegség, sőt biztos, hogy nem az ..

Nem hiszem, hogy nincs magával megelégedve, olyat el tudok képzelni, hogy egy lány nagyon átverte, akit ő szeretett és attól lett ilyen.. de ha ez lenne, akkor se az a lényeg benne, hogy kiröhögi a haverjaival, hanem, hogy játszik az érzéseivel .. (hülyeségnek tartom, ha valaki ezt csinálja, de hallottam már ilyenről).

Nem nagyon érdemes az ilyen emberrel foglalkozni, idővel biztos észhez tér, nem tudom miért, de miután elolvastam a leírásodat, az ugrott be, hogy nem lehet túl idős..

Ki kell kerülni az ilyen embert, addig amíg nem kezdi el ezt veled is csinálni :)

2011. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak egy patkány...elnézést, de ez az igazság.
2011. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen személyiségzavar lehet, de szerintem egy diagnózis nem menti fel az erkölcsi felelősség alól.
2011. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tényleg nem idős... 14 éves
2011. jan. 16. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Antiszociális személyiségzavar lehet, de ennyi alapján nehéz megmondani.

Tinédzserkorban még sokat változik az ember, lehet hogy kinövi.

A kivetítés, önértékelési zavar megállapítása inkább egy részletes pszichológiai felmérést kívánna, konkrétan betegségekkel inkább a pszichiátria foglalkozik.

2011. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez pszichologiai eset. Bizonyára úgy nőtt fel mint a gaz, senki nem törődött vele, nem tanították meg az alapvető viselkedési normára. Messzire elkerülni, mert soha nem fogja kinőni.
2011. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt adja vissza a srác, amit ő is kapott...megaláztatást, becsapást, rossz bánásmódot. Úgy gondolja hogy attól, hogy a másikat lealázza, ő nagyobb ember lesz. Nem egy kiegyensúlyozott, boldog gyerekre vall a leírásod, szerintem a családjában kellene szétnézni. Sok keserűség, düh lehet ebben a fiúban.
2011. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy antiszociális sem szórakozásból tesz tönkre másokat.
2011. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Legna ***** válasza:

Szerintem nem antiszoc, egyetértek a kérdezővel, miszerint kivetíti másokra a saját félelmeit kompenzálja azzal, hogy másokat "kínoz" a viselkedéssel.

EGyszer a szemem előtt zajlott le a következő szituáció:

Egy sporttáborban dolgoztam, mikor egy "édesanya" reggel hozta a gyereket, leordította mindenfélének, de tényleg durván, pl. hogy milyen idióta és egy "dög" (tényleg ezt a szót használta), majd miután elment és eltelt pár óra, a gyerek a társainak mondott hasonló dolgokat. Azt adja, amit kapott.

Ezért nem is ő a hibás, hanem a szülő. Képzeld csak el, hogy ez a 14 éves srác milyen "törődést" kaphat otthon?

2011. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Személyiségzavar. Antiszociális. Az ilyenekből lesznek később szociopaták,szal nem ártana felhívni valamelyik tanárod figyelmét vagy a szülőkét arra,hogy mit csinál.
2011. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!