Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában gyakran érzem hogy...

Mostanában gyakran érzem hogy megdobban a szívem. A torkomnál érzem. Többször egymás után. Megnéztem a pulzusom közben. Nem is tudom. Mintha olyankor kétszer dobbanna. Hülyeség tudom, de így érzem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 17:36
 1/9 Doruss ***** válasza:

Néha nekem is van ilyen. Már ha arra gondolsz, amire én. Nekem az szokott lenni, hogy érzem, hogy dobban egy (vagy több) erőset, és közben mintha kiesne a ritmusból.

Hány éves vagy? Attól is függ. Amúgy szerintem ez normális, hogyha más problémát nem észlelsz.

2011. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem normális, bárhány éves vagy. Úgy hívják, hogy extrázik a szived. Ez egy ritmuszavar. Kihagy egy ütemet, majd bedobban, ezt érzed a pulzusodon is. Orvoshoz kéne menni, először a házihoz és beutalóval cardiológushoz, hogy mi okozza. Lehet ideges eredetű, vagy vérnyomásprobléma is, de lehet veleszületett is. Gyógyszeresen jól kezelhető.Minél hamarabb,anál jobb.
2011. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp elmegyek csak előtte tájékozódni szeretnék.
2011. jan. 16. 18:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 38/F
2011. jan. 16. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor olvass,és menj orvoshoz,hogy ne tegyen tönkre semmit.

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor szteroidokat zabáltam, nekem akkor volt néhányszor ilyen.
2011. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 90%-nak van ilyen.Extrasystole a neve, és nem kell tőle megijedni.Én voltam vele jó nevű professzornál, semmit nem talált, és gyógyszert sem kell szedni.
2011. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen, az esetek nagy részében teljesen normális! Szuper, hogy egyesek nem tudom milyen orvosi alapokkal, de megijesztik indokolatlanul a kérdezőt.


Előfordul persze szívproblémánál is (pl mitralis prolapsus, amivel nem kell foglalkozni), nagyon ritkán komolyabbnál is, de fiataloknál 95%-ban semmi szervi háttere nincs és nem is kell kezelni!


Tehát egy orvosi vizsgálatot megér azért, de nem lesz semmi.

2011. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csawika válasza:

Sziasztok!

én 41/F vagyok és ugyan ez a problémám. dobog a szívem rendesen és egyszer csak olyan mint ha kihagyna. el mentem vele az E.K.G-ra és kérdezték tőlem milyen panasszal jöttem. Válaszoltam, hogy mivel. egy kis mosolyt láttam az orvosnő arcán, és közölte, ha meg akarja magát nyugtatni akkor feküdjön fel az ágyra hanyatt. majd rám csipeszelték a műszereket, és egy teljes mérést csináltak. majd az eredmény negativ lett. közölte az orvosnő, hogy azért mosolygott mert ez nem szívbetegség hanem egyszerüen az idegek produkálnak ilyet. tehát ha stesszelsz, vagy pánikbeteg vagy, vagy depizel és persze ha idegeskedsz. többek között arrol is van szó, hogy ha többet dohányzol, vagy iszol. Ügyeletes dokinál is voltam ezzel. szintéz ezeket mondta. a magneB6 az ami nem gyógyszer és hatásos erre.. de persze egy ideig rendszeresen kell szedni. én csak lefekvés elött szoktam, mert idegesit ez az extrázás! :)

2012. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!