Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék elmegyógyintézetbe...

Szeretnék elmegyógyintézetbe vonulni. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy miért, nem mennék bele részletekbe. Lényeg, hogy úgy érzem ott a helyem. /Ha szánalmas, ha nem/
2011. jan. 19. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát oda csak mert te szeretnél menni, nem fogsz bejutni. Ha van rá okod, akkor bizonyos vizsgálatokon át kell esned, a háziorvosnál kezd az egészet, ő elmondja, hogy megy pontosan. De egyáltalán nem biztos, hogy ha kezelésre szorulsz, intézetbe kerülsz, első lépcsőként ott vannak a mindenféle pszichiátriák a kórházakban. Hacsak nem valami súlyos és tartósan (akár életed végéig) fenálló dologról van szó, nem fogsz oda kerülni, vagy nem azonnal.
2011. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem te döntöd el,hanem egy szakorvosi konzílium,bizottság stb...Egyébként miért akarsz pihenőre menni?
2011. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Bezárták.
2011. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hacsak nem valami súlyos és tartósan (akár életed végéig) fenálló dologról van szó, nem fogsz oda kerülni, vagy nem azonnal - Személyiségem csak magammal együtt múlik el, tehát igen :D


Egyszerűen meg csak arról van szó, hogy képtelen vagyok teljes életet élni, és eleve megkérdőjelezem jelent e ez bármit is. Nem fogok másokhoz alkalmazkodni, és már boltba is rühellek elmenni, tomegkozlekedési eszkozzel nem utazom, ha vaklaki nevet mellettem azt hiszem rajtam nevet... meg úgy eleve irtózom az emberektől. Képtelen vagyok bárkit is komolyan venni, egyszerűen ááá. Sok ez a hülyeség egy magamfajta hülyének, így a megoldást ebben látom.

2011. jan. 19. 11:09
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Személyiségem csak magammal együtt múlik el, tehát igen :D


Szerinted ha mindenkinek csak a halálával múlnának el a személyiségzavarai, pszichológiai zavarai, betegségei, akkor lennének pszichológusok, gyógykezelések, terápiák? Ne temesd magad, sok mindent nagyon pöpecül helyre tudnak hozni!

Nem voltál még orvosnál? Lehet, meglepődnél, milyen rugalmasan helyrehozható egy-két végzetesnek gondolt dolog.

2011. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerűen meg csak arról van szó, hogy képtelen vagyok teljes életet élni, és eleve megkérdőjelezem jelent e ez bármit is. Nem fogok másokhoz alkalmazkodni, és már boltba is rühellek elmenni, tomegkozlekedési eszkozzel nem utazom, ha vaklaki nevet mellettem azt hiszem rajtam nevet... meg úgy eleve irtózom az emberektől. Képtelen vagyok bárkit is komolyan venni, egyszerűen ááá. Sok ez a hülyeség egy magamfajta hülyének, így a megoldást ebben látom


Ezzel elmegyógyintézetbe nem fogsz kerülni. Ez krónikus önbizalomhiány, tömegiszony, xenofóbia, vagy ezek keveréke. Inkább azon taposs., hogy helyrejöjj, az orvosok is azon fognak igyekezni. De ezzel nem fognak életed végégig elzárni, ezt most így megmondom neked.

2011. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bezzeg ha kárt teszek magamban máris mások a kilátásaim, ugye? Egyébként se akarok én /megjavulni/, nem vagyok biztos benne, hogy létezik ilyen, s mivel félelmeimet volt ami megalapozza így ez a helyzet kicsit érdekes.
2011. jan. 19. 11:35
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha kárt teszel magadban, akkor max lekötöznek valahol, az meg faxa :)

ha nem akarsz megjavulni, akkor meg csak annyit tudok mondani, hogy hülyeség. Akármi van a fejedben, ki tudsz belőle mászni, és megváltozik az egész szemléletmódod, szép életet élhetsz elmegyogyó nélkül is. Ha akarod, egyedül, de az elmegyogyó... nem tudod, mire vágysz. Éjjel-nappal gyógyszerezés, komplett hülyék társasága, és ez csak a felszín...

Én is álltam már pszichológiai kezelés alatt, tudom, mit bezsélek. Önveszélyes voltam, hat öngyilkossági kísérletem volt, nem mennék bele...

Mégsem zártak el, meggyógyítottak. Ma teljesen egészséges vagyok, tudatilag újjászülettem, boldog vagyok, szépnek látom a világot (így januárban nehéz, bevallom :) ), sok tervem van.

Nem érem fel ésszel, hogy miért ne vágyna valaki erre. Akármit gondolsz az emberekről, a világról, bizonyos depresszív állapot miatt van, és elmúlik, ahogyan a zavarok is.

Pontosan értem, mait leírtál, de nevetnél, ha tudnád, így felülről-kívülről nézve mennyire """nevetséges"""" állapot az (nem véletlen a sok idézőjel). És nagyon könnyen ki lehet belőle billenni.

Ma lelkisegélyszolgálatnál is dolgozom (telefonos).

Ha írsz privátot, szívesen segítek.

2011. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Megint egy értelmetlen kérdés, van olyan hogy tömegiszony, van olyan hogy önbizalomhiány, ezek mind kezelhető betegségek. És a problémát ne a személyiségedben keresd(személyiségem csak velem együtt múlik el tehát igen:D)Nem mellesleg ha ide fel tudtál jönni és írni, akkor nem szorulsz elmegyógyintézetben lévő ellátásra..Ott az igazi elmebetegek vannak, akik hallucinálnak, meg akarnak ölni álmodban, és habzik a szájuk.. kb. így tudnám leírni.. Nem fogsz bejutni, hacsak nem tartozol az ilyenek közé, és a leírtak alapján nem tartozol közéjük. :)
2011. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted mit csinálnak egy elmegyógyintézben? A javulásodra törekszenek. Nem azért vannak ezek a helyek, hogy neked ne kellejen felszállni a buszra vagy elmenni a boltba. Kórházi, pszichiátriai osztályra nem fognak felvenni a kis hülyeségeid miatt, mert minek? Vagy ha igen, amint javulást látnak, hazaküldenek. Még Tündérhegyre sem hiszem, hogy felvennének, csak mert te épp kitalálod, hogy bajod van, ha mégis, ott is maximum, nagyon maximum 4-5 hónapot maradhatsz, és ott is az a cél, hogy javuljál. Az "elmegyógyintézet" nem ingyen szálloda mentális gondokkal küzdőknek. Vagy döntsd el, hogy javítani akarsz az életeden, és menj el pszichiáterhez/pszichológushoz, vagy fogadd el, hogy ez vagy, de akkor éld az életed úgy, ahogy tudod, mert magadnak választottad, hogy ezt akarod.


Ez van, mindenki küzd valami szarral.

2011. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!