Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék elmegyógyintézetbe...

Szeretnék elmegyógyintézetbe vonulni. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy miért, nem mennék bele részletekbe. Lényeg, hogy úgy érzem ott a helyem. /Ha szánalmas, ha nem/
2011. jan. 19. 10:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

Az elmegyógyintézetbe elég nehéz bekerülni, mert ha könnyű lenne, akkor az olyanok, mint te, ott üdülnének a mi pénzünkön :))))


ma 11:09


"képtelen vagyok teljes életet élni, és eleve megkérdőjelezem jelent e ez bármit is."


Nem jelent semmit. Ezt kb. minden felnőtt tudja, de azért eljátsszuk a felnőtt szerepeket különböző okokból. Nehogy azt gondold, hogy különc vagy. Az elmebetegek sokkal különcebbek.


"Nem fogok másokhoz alkalmazkodni, és már boltba is rühellek elmenni, tomegkozlekedési eszkozzel nem utazom, ha vaklaki nevet mellettem azt hiszem rajtam nevet... meg úgy eleve irtózom az emberektől. Képtelen vagyok bárkit is komolyan venni, egyszerűen ááá."


Ezzel az a gond, hogy akkor az elmegyógyintézet nem való neked, ugyanis ott eleve egy csomó emberrel összezárva tartanak (nincs toronyszoba, ahol magányosan lakhatsz) és ráadásul rád akarják tukmálni a "normális" életet, amitől irtózol. Az intézeten kívül sokkal szabadabb vagy.


Neked nem gyogyó kellene, hanem egy olyan egzisztencia, ahol sokat lehetsz egyedül. Legyél éjjeliőr, erdész, patakőr, diszpécser, metróvezető, kamionsofőr, boncmester, temetőgondnok. Van egy csomó munkakör, amiben alig kell emberekkel kapcsolatba kerülni. Egy ilyen munkahelyen lehúzol napi 8 órát, hazabuszozol (közben zenét hallgatva, hogy ne halld a tömegeket), otthon bezárkózol a lakásba és kész. Teljesen el tudod magad szigetelni. A gyogyóban erre nincs mód.

2011. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
kérdező meg élsz?
2015. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés, nekem egy telefonhívásomba került, és már bent is voltam...
2023. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!