Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy valószínűséggel depresszi...

Nagy valószínűséggel depressziós vagyok, és akkor most ez lehetséges? Szokott ilyen lenni a többinél is?

Figyelt kérdés
Szóval így töltögetek interneten teszteket a depressziórol, hogy az e vagyok, mert annak gondolom magam.Azaz azt hiszem az vagyok, mert olyan tüneteim vannak. és akkor a depressziósoknál szokott olyan lenni, hogy úgy körülbelül 4-5 havonként nagyon sok energiája lesz, hogy lefogni nem lehet, szoval nagyon felpörög?! vagy folyton folyvást az a nyomott hangulat van?!...
2011. febr. 1. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Különség van aközött, hogy valaki depressziós (mint beteg) vagy depressziós (épp ilyen hangulatban van). Ezért szerintem csak szakember tudja megállapítani, hogy valaki beteg-e vagy nem, ezek a netes tesztek annyira nem megbízhatóak.


Ha úgy gondolod, hogy megnehezíti az életed a depresszió, nagyon rosszul vagy miatta, akkor érdemes szakemberhez fordulni. Ha csak néha ilyen hangulatod van, az még lehet, hogy nem betegség.


Az egyszer jókedv - egyszer világvége hangulat pedig inkább a mániákus depresszióra jellemző, de akár egyszerű hangulatingadozás is lehet, amit a veled történő események befolyásolnak.

2011. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A depresszió egy tünetegyüttes. Teszt alapján nem tudod megállapítani. Eleve ott kezdődik, hogy aki depressziós, az általában nem akar tudomást venni arról, hogy beteg.

Úgyhogy nagy valószínűséggel te nem vagy az.

2011. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mániás depresszióra jellemző az, amit írtál.A mániás depressziósok időnként agresszívek is lehetnek.De hogy nálad tényleg ez van-e, azt csak pszichiáter, pszichológus tudná megmondani.De érdemes lenne orvoshoz fordulni, mert bár mi is ez, ha nem kezelik, megkeserítheti az életed.
2011. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak? Hogy érzed magad? Honnan veszed, hogy depressziós lehetsz? Van, hogy a problémák lenyomják az ember hangulatát, de ez teljesen normális jelenség. A depressziós ember hangulata a körülményektől függetlenül rossz vagy mániákus esetben ingadozó.
2011. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szóval így töltögetek interneten teszteket a depressziórol"


Minden ilyen tesztnél ott szokott lenni öles betűkkel, hogy ez NEM diagnosztikai eszköz. Nem viccből.


"mert annak gondolom magam"


Szóval úgy gondoltad, hogy depressziós vagy, leültél egy teszt elé azzal, hogy majd most jól bebizonyítod, hogy depressziós vagy, aztán kitöltötted úgy, hogy jó depressziós legyél.


Szerintem ha amúgy nem vagy depressziós, akkor ne akarj a depressziósok "klubjához" tartozni, abszolúte nincs abban semmi jó vagy érdekes vagy izgalmas.


"depressziósoknál szokott olyan lenni, hogy úgy körülbelül 4-5 havonként nagyon sok energiája lesz, hogy lefogni nem lehet, szoval nagyon felpörög?! vagy folyton folyvást az a nyomott hangulat van?"


Nagyon sokféle depresszió van.

2011. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4.válaszoló: Nem igen tudok koncentrálni egy dologra, önbizalmam nincs, úgyérzem senkinek nem számítok, elég nehezen alszom el, tegnap pl vagy 3 órán át néztem a plafont míg sikerült elaludni, voltak már öngyilkossági kísérleteim, de sajnos nem sikerült egyik sem, mert időben elkaptak, pedig pár percen múlt az egész...max 10 perc és már nem lennék...

Utolsó válaszoló...ez egyáltalán nem igaz amit leírtál hogy: "Szóval úgy gondoltad, hogy depressziós vagy, leültél egy teszt elé azzal, hogy majd most jól bebizonyítod, hogy depressziós vagy, aztán kitöltötted úgy, hogy jó depressziós legyél."


Azért töltöttem ki, mert mostanában egyre gyakrabban van az, hogy semmihez nincs kedvem, még megszólalni sem. Nem igazán mozdulok ki itthonról, nincsenek barátaim sem, alig tudok EGY dologra koncentrálni.önbizalmam sincs, és elég rosszul alszom..pszichológushoz járok majdnem egy hónapja, meg azon kívűl egy csoportos foglalkozásokra, most is majd fogok menni...Kérlek, ne mondjál már olyanokat, nem akarok a depressziósok csoportjába tartozni, épp ezaz hogy kiakarom zárni a lehetőséget..A pszichológus is mondta hogy eléggé nagy hangulatingadozásos akármim van..És egyáltalán nem ugy töltöm ki a teszteket hogy "bebizonyítsam hogy depressziósvagyok és úgy töltöm ki" mert ez nem igaz...

2011. febr. 2. 13:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Nekem is volt hasonló időszakom. Én arra jöttem rá, hogy ez nem igazi depresszió, hanem olyan, mintha félre lettünk volna nevelve. Azt sugározza minden, hogy az élet értelme a boldogság és hogy azzal, hogy mindenkinek biztosítva van a tanulás lehetősége, majd biztos talál olyan szakmát és állást, amit nem kötelességből, hanem azért végzi, mert szereti. Ez az egész így teljesen fals, az élet nem ilyen.

Tehát ha úgy érzed, hogy nincs kedved semmihez, ilyet igazából mindenki szokott érezni néha, csak jól titkolja. A szomorúság és a kedvetlenség is teljesen normális érzések és mindenki megtapasztalja néha. A különbség tehát csak annyi közted és köztük, hogy ők titkolják, te pedig őszintén ki mered mondani.

Örülök, hogy jársz pszichológushoz. Bízom benne, hogy segítenek megismerned önmagad. Az önismeret segít abban, hogy megtaláld magad, hogy mások manipulációitól és hazugságaitól megvédd magad. Én is van, hogy nehezen alszom el. Ez is normális. Mindannyian menekülnénk néha ebből a rossz világból, a hazug elvárásoktól. Lehetetlen mindig egyformán jól teljesíteni és boldognak is lenni. Ilyenkor nem velünk van a hiba, hanem a médiával, ami olyan ideálokat közvetít, amiknek nem lehet megfelelni.

Pl.: Épp a napokban olvastam, hogy a testépítőknek is csak a versenyzési időszakban, meg fotózáskor kockás a hasa. Nem egészséges, hogy annyira kevés legyen az emberen a zsír, hogy ennyire kilátszódjanak az izmok. Mégis mindenhonnan az folyik a csapból, minden férfi kockás hasról álmodik.

Tehát nyugodtan elhiheted, hogy úgy van nálad minden rendben, ahogy vagy. Majd lesz könnyebb és szebb is az élet és azt kívánom, hogy mindig maradj ilyen őszinte és egyenes ember.

2011. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!