Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges a memóriát drasztik...

Lehetséges a memóriát drasztikusan fejleszteni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem tudok rendesen tanulni. Úgy érzem megtanultam, amit kellett, de másnapra elfelejtem. De legtöbbször az van, hogy meg se tudom jegyezni azt, amit meg kell tanulni. Szerintem van bennem egyfajta görcs, vagy nem tudom. De nincs valami gyógyszer ami nagyon erős és segít mindenre emlékezni??? Mert ez alapján azt hiszik hogy nem tanulok. Pedig ez nem igaz! :S

Ötletek? :S


2011. febr. 2. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A hosszútávú memóriát nem nagyon lehetséges, ez adottság, a rövidtávút viszont nagyon jól lehet (egy bizonyos korig). Ahhoz, hogy gyorsan bevágj valamit, a rövidtávú memória a fontos, viszont arra, hogy ezt 2 év múlva is feltudd idézni különösebb módszer nincs, csak a nyers tanulás, hogy iszonyatosan keményen nyomod be, és akkor megjegyzed.

A rövid távú memóriát gyakorlatokkal lehet fejleszteni (ergo tanulás:) ). Én azt szoktam csinálni, hogy fogok egy kártyapaklit, elkezdem nézni a lapokat sorban, és addig nézem őket amíg el nem tudom mondani az egész paklit, hogy hogy van sorban. Így mondjuk egy verset negyed óra alatt megtanulok, de pár hónap múlva már egy versszakot se tudok pontosan felmondani. Másnak meg nem megy annyira a rövidtávon való megjegyzés, ezért 2 órát küszködik egy verssel, de 1 év múlva is felmondja.

Én azt mondom, hogy a rövidtávú memória sokkal hasznosabb és fontosabb a tanulmányok terén. Egyetemen már ha akarnád se tudnád hosszútávra is megtanulni a dolgokat, annyira tömény az anyag, ezért ott aki nem képes az anyagot az átlagnál 2-3x gyorsabban megenni, az bukik.

2011. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ugyanez a problémám nekem is... Pedig a szándék megvan...
2011. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az, hogy elolvasol egy újságcikket és felidézed a tartalmát, nem javít semmit. A hangsúly a pontosságon van, az elmét terhelni KELL, és akkor fejlődik. Én gimnazista vagyok és őszintén, túlzás nélkül mondom, hogy egy héten összesen negyed óránál többet nem tanulok itthon (persze erre nem kell büszkének lenni). Azért mert amit iskolában hallok, ha oda is figyelek megjegyzem. Persze témazárókra tanulok, de 2-3 óránál többet még sose kellett tanulnom egy ötösért.
2011. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!