Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám fejleszteni...

Hogyan tudnám fejleszteni önmagamat mentális (kiegyensúlyozott legyek) és önismeret terén?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagilag nem engedhetem meg, hogy ez miatt pszichológus segítségét kérjem, vagy az által vezetett csoportokba/tréningekre járjak. Viszont szeretném magam fejleszteni. Sajnos a környezetemben nem számíthatok segítségre, mert szerintük ez csak egy hülyeség, felesleges időpocséklás. De én ezt nem így gondolom.


Bármilyen lehetőség (praktikus tanács, weboldal, letölthető e-könyv, stb.) érdekelne.


Köszönöm a segítséget.


2009. aug. 20. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak pénzért lehet pszichológushoz járni, hanem ingyen is, minden kórházban van pszichológus (sztem), aki ingyen dolgozik. Azokhoz lenne érdemes elmenned. Attól, hogy nem kér semmit, még nem biztos, h rossz pszichológus! Én már jártam kórházi (ingyenes) pszichológushoz, és nagyon kedves volt, sokat segített nekem.
2009. aug. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Agykontroll vagy EFT. Keress rájuk.
2009. aug. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*****

Például ez egy nagyon jó könyv. Jól olvasható a képernyőről is. Ha kinyitod a kóddal, a cím alsó sorára menj, előugrik az inditó kis háromszögletű jel, kijön a tartalomjegyzék, stb.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. aug. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek dalszövegek, különösen javaslaom a "megtanulok önmagam lenni" címűt, de a többi is ilyen tanítgató jellegű, nekem rengeteget segítettek.

2009. aug. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen világos, hogy mit szeretnél. Akik pedig azt gondolják, hogy ez hülyeség, azokkal elbeszélgetnék... :)


Pszichológus van ingyen is. Keress egy jót!

Aztán az agykontroll. Drága a tanfolyam, de zseniális, viszont van könyv is, ami megfizethető, abból is el el lehet sajátítani (én persze imádom a tanfolyamot:). Zseniális stresszkezelő és elmefejlesztő módszer.

Valóban érdemes lehet körülnézned a neten: NLP, EFT.


Neten is vannak ilyen oldalak, hogy pszichológus válaszol. Viszont amit neked még ajánlok, azok a könyvek. Én inkább ezoterikus könyveket ismerek, de sok önfejlesztő, segítő könyv van, nézz körül könyvesboltokban! Így kapásból jó példát pszichológiai könyvre nem tudok, de spirituális, ezoterikus művek után kutatva ajánlanám az Agykontroll illetve az Édesvíz kiadó könyveit, nagyon jók! Nézz utána, és persze kérdezz nyugodtan, akár itt, akár máshol! :)


Hasznos tanács: gondolkodj tudatosan, és figyelj oda az elmédre, mert nem mindegy ám, hogy mi van a fejedben, hogy reagálsz a környezetedre, és mit álmodsz! :)


Ha pedig jó gyakorlatot akarsz, akkor ajánlom a meditációt illetve relaxációt. Az agykontrollnak az alapgyakorlata tulajdonképpen ("alfába menés"), de a lényeg mindenhol ugyanaz: ellazulsz, pihensz, megnyugszol, elcsendesíted az elméd, és POZITÍVAN gondolkodsz.


Ha pedig jó hipnotizőr kell, akkor csak szólj!


És nyugodtan kérdezz még, én szívesen válaszolok, gyakorlatilag élvezem, ha ilyen témákban segíthetek. :)

2009. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!