Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltál már együtt olyannal,...

Voltál már együtt olyannal, akinek személyiségzavara volt?

Figyelt kérdés

Milyen problémákat éltél meg vele?

Mennyire terhelt meg?

Hogy tudtál segíteni neki, ha rosszabbul volt?


2011. febr. 12. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és sokan úgy gondolják, nem zavarja őket, ha a másik bogyókat szed, ők egy kiegyensúlyozott valakit ismertek meg, pedig ez nagyon nem így van. A szélsőséges hangulatingadozások nem igazán tolerálhatóak könnyen, sem a cirkuszok, a hisztik. Mármint ha BPD-re gondolsz (borderline személyiségzavarra). Ha szereted, vágj bele, de tudd, hogy hiperérzékeny, sokkal több törődést és odafigyelést igényel, mint egy mentálisan, érzelmileg egészséges ember. Mindig éreznie kell, hogy szereted, hogy Te ott vagy Neki, hogy számíthat Rád. A szakítást egészen szélsőségesen éli meg, pokollá fogja tenni az életed.
2011. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ezt még ő sem tudja hogy az.

Egy pasival jártam. Egoista, önimádó, anyuci kedvence volt (kb. 36 éves volt) de egyben soha sem szeretett életében senkit, az embereket nem tisztelte, a közeli hozzátartozóit egy tárgynak tekintette, mások érzelmeit nem vette igénybe, csak sajt magát tudta kp-ba helyezni, hiú volt és azt hitte indig neki van igaza, a hibáit nem fogadta el. Rafinált volt, mindig azon agyalt hogy neki milyen haszna van és miből. Mindenkin átgázolt, ha kellett, közben meg kifelé az ártatlan fiúcskát mutatott. Mindenkiben a hasznot leste, és elvárta hogy őt imádják elismerjék, miközben ő mindenkit lenézett és semmibe vett.


Kb. 3 hónapig jártunk, mert szakítottam vele, mint ahogy a többi nője is--na de én már gyorsan észrevettem h valami nem stimmel, gyorsan még kielemeztem a személyiségét.


A nárcisztikus személyiségzavar tüneteinek mindegyik pontja 100%-osan illett rá!

2011. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha antiszociális is lett volna.
2011. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, voltam együtt. Hülyeségeket talált ki. Folyamatosan hazudott. Utólag rájöttem, hogy nem direkt csinálta. Ő saját maga is elhitte, hogy bizonyos dolgok tényleg megtörténtek vele. Meg például, az egyik nap nagyon jól elvoltunk, szeretgetett, puszilgatott, meg minden. Este különváltunk, és megbeszéltük hogy másnap X órakor találkozunk, erreföl ő meg nem volt sehol. Mikor legközelebb találkoztunk, akkor meg fogalma sem volt róla, hogy én miért is kerestem őt. Máskor meg én voltam a mindene, és el sem akart engedni. Ááááh, nagyon bonyolult, meg az ilyen betegségnek több változata is van. Ne vágj bele ilyen kapcsolatba. Hülyeség, és időpocsékolás. Szeress bele olyanba, aki normális.
2011. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nagyon durva volt, mindig azt hitte, hogy rajta röhög mindenki, meg ilyen üldözési mániája volt, hogy összeesküdnek az ismerősök a háta mögött, hallott és látott olyan dolgokat, amik meg sem történtek, és pár év után sem hitte el, hogy neki van baja, már azt is mondta, hogy én is benne vagyok, azért mondom, hogy nem is igaz az egész,....

Aztán szakításunk után egyszer említette, hogy talán hisz nekem, mert a volnaton hallotta, hogy páran mögötte róla beszélgetnek, meg röhögnek, aztán felállt, hogy kimenjen, és egyedül volt a vagonban...

Addigra már mással voltam, és pár jó tanácson kívül nem csináltam semmit.

Nagyon nehéz az ilyenekkel, felőröl, de már egy beismert, és kezelt állapot más lehet.

Hagyott nyomokat rajtam is.

2011. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem az Anyám az.A poklot járom minden nap!!!!Sosem jó semmi,mindenben hibát keres.Érzelmileg terrorizál,ha nemet mondok valamire akkor jön a bosszúhadjárat.Mindenkit lealacsonyít,magát az egekig magasztalja.Kétszínű,manipulatív,hazudós!!
2011. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én a kórházban egy kórteremben feküdtem vele. A doki próbaképpen tette mellém, az intenzívről, hogy viseljem gondját. Szerencsére én pár nap után hazajöttem, de addig nem volt vele élmény. Sose tudtam, hogy mi fog történni, és mikor. És valóban nem tudják, hogy ők megváltoznak, egy pillanat alatt. Még betegségtudatuk sincs. Aki nem látott még ilyent, nem is tudja elképzelni.
2011. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!